Konferencija Vokietijoje

Irma Žilinskienė
,
Kauno l.-d. „Ežiukas“ direktorė

Praėjusiais metais visos 27 ES valstybės narės įsipareigojo įgyvendinti „Žaliąjį kursą“, kad iki 2050 m. ES taptų pirmuoju klimatui neutraliu žemynu. Šiemet gegužės 4–6 d. Potsdame, Vokietijoje, vyko konferencija „Erasmus + ekologiškas mobilumas + ekologiškos mokyklos“ (angl. „Erasmus + green mobility + green schools“). Šioje žaliojoje konferencijoje, kurioje dalyvavo daugiau kaip 230 dalyvių iš 23 šalių, buvo nagrinėjamas klausimas, kaip „Erasmus+“ projektai gali dar labiau paskatinti darnaus vystymosi ugdymą mokyklose. Konferencijos dalyviai turėjo galimybę klausytis pranešimų apie žaliąjį Europos kursą, aplinkosaugą ir tvarumą. Buvo pristatyti įvairūs Erasmus aplinkosaugos ir klimato apsaugos projektai, tarp jų ir Lietuvos gerosios praktikos projektai, aptartos aplinkai draugiškų ir tvarių mainų koncepcijos.

 

 

Dalyviai turėjo unikalią galimybę pasinaudoti platforma, skirta užmegzti ryšius, ieškoti partnerių ir formuoti būsimus projektus klimato apsaugos ir darnaus vystymosi srityje. Nauji kontaktai, tai puiki galimybė ateities partnerystėms su Europos mokyklomis, kurios leis teikti paraiškas „Erasmus+“ mobilumo ir partnerysčių bei kitiems ateities projektams.

 

Džiaugiuosi turėta galimybe dalyvauti tokioje konferencijoje bei atstovauti Kauno lopšeliui-darželiui „Ežiukas“. Grįžtu kupina idėjų ir planų, kaip „Žaliojo kurso“ iššūkius galima spręsti mūsų darželio kasdienybėje. Šiuo metu įstaigoje vykdomas „Erasmus+“ projektas „Protingas vartojimas prasideda ankstyvajame amžiuje“ yra puiki pradžia mūsų ugdytiniams labiau įsigilinti į tvarumo, klimato kaitos ir aplinkosaugos temas bei įgyti kompetencijų, reikalingų gyventi tvarioje ir išteklius tausojančioje visuomenėje ir ekonomikoje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.