Konferencija mokytojams: „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“

Lietuvos laisvosios rinkos institutas spalio 28 d. (trečiadienį) rengia nemokamą nuotolinę konferenciją „LINK balanso: virtualus ir gyvas mokymasis“. Konferencija skirta mokytojams ir besidomintiems švietimo aktualijomis. Joje bus diskutuojama šiais klausimais: švietimo ateities, balanso tarp virtualaus ir natūralaus mokymosi, jungčių tarp mokyklos ir pasaulio.

„Karantinas parodė, kaip per kelias savaites galima prisitaikyti dirbti visiškai naujomis sąlygomis. Vis dėlto, ne tik atradome virtualų mokymą, bet ir kaip niekada gerai supratome gyvo bendravimo svarbą. Norime padėti mokytojams atnešti daugiau mokslo aktualijų į klases. Grąžinti juos į vėžes, padėti pasitikėti savimi, kai atrodo, kad pasaulis verčiasi aukštyn kojomis“, – sako konferencijos organizatorė Lietuvos laisvosios rinkos instituto Švietimo centro vadovė Marija Vyšniauskaitė.

 

Konferencijoje pranešimą apie tai, ko tikėtis ateityje, skaitys žinomas švietimo futuristas Pasi Silander iš Suomijos. Dr. Kęstutis Skauminas pasakos apie neuroedukaciją, literatūrologas dr. Paulius Subačius apie tai, ko mokyti, kai rašo ir skaičiuoja kompiuteris. Politologė Ieva Petronytė Urbonavičienė kalbės apie pilietiškumo galią, filosofas Vilius Dranseika pasakos, kokias etines problemas kelia dirbtinis intelektas.

Konferencijos organizatoriai pakvies į pokalbį su psichologu Linu Slušniu apie tai, kaip išgyvendinti patyčias, kai mokytojas dirba internete. „Nepatogaus kino“ klasės vadovė Indrė Maršantaitė pasakos, kaip kiną galima naudoti kaip efektyvią mokymo priemonę.

 

„Dažniausiai inovacijos suprantamos kaip technologijos – virtualios realybės akiniai, 3D spausdintuvai, išmaniosios lentos. Bet madingi žaislai nepadarys mokyklose pokyčių, jei nebus, kas moka jais protingai naudotis, kas gali įkvėpti veikti, priversti susimąstyti. Kartais pokalbis gali būti didesnė inovacija nei dirbtinis intelektas“, – sako M. Vyšniauskaitė.

Nuotolinę konferenciją LINK organizuoja Lietuvos laisvosios rinkos institutas kartu su Nacionaline švietimo agentūra, ji vyks spalio 28 d., pradžia – 10 val. Tiesioginė transliacija portale delfi.lt.

 

Švietimo bendruomenei skirta konferencija yra projekto „Pilietis per 31 valandą“ dalis.

Nuo šio rudens daugiau nei 500 mokytojų jau naudojasi naujos koncepcijos integruoto ugdymo e. vadovėliu, kuris moksleivius kviečia diskutuoti svarbiausiais šiandienos socialiniais klausimais – pradedant robotizacija ir baigiant  virtualiomis priklausomybėmis (pvz., socialiniai tinklai).

Nemokamai prisijungti prie e. vadovėlio galima tinklapyje www.mokytojoknyga.lt.

 

Registruotis galima čia.

Visa programa čia.

 

Lietuvos laisvosios rinkos instituto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.