Konferencija „Juventos STEAMukai kviečia draugus“

Aurelija Dirginčienė

Apie STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, meno ir matematikos) veiklų taikymą mokyklose, darželiuose – informacijos apstu. Leidinių, patarimų, lankstinukų, įvairių internetinių nuorodų taip pat į valias. Panašu, kad be STEAM šiandien negali išgyventi nei viena švietimo įstaiga.

 

Šiaulių „Juventos“ progimnazijoje STEAM gyvuoja senokai. Pradinių klasių mokytojos, dar nė nežinodamos šio termino, daug ir kūrybingai dirbo, įgyvendino ne vieną projektą, ir ne su viena ugdytinių laida. Pedagogės, siekdamos kuo gilesnio žinių suvokimo, integravo mokomuosius dalykus, o įgytas žinias pradinukai iš karto taiko praktiškai.

 

Prieš metus pakvietėme Šiaulių miesto mokyklų pradinukus į glaudų bendraminčių ratelį – mokinių konferenciją „Stebuklai mokslo šalyje“. Tai mūsų pirmasis oficialus renginys. Na, o šiandien pedagogės (Diana Kontrimienė, Aurelija Dirginčienė, Ingrida Karskienė) įsidrąsino ir pakvietė bendraamžius į respublikinę pradinių klasių mokinių konferenciją „Juventos STEAMukai kviečia draugus“. Ne viena juventiečių klasė dalyvauja „eTwinning“ projektuose, kurių vienas „STE(A)Mukų draugai“ kaip tik ir įkvėpė, kad ir nuotoliniu būdu, bet surengti šią konferenciją, kurioje dalyvavo ne vienas šio projekto partneris.

 

Meluotume, jei sakytume, kad nesijaudinome. Jaudinomės dėl vaikų, nekantraujančių pristatyti savo darbus, jaudinomės dėl kolegų, juos ruošusių. Tačiau labiausiai nerimavome dėl informacinių technologijų – ar nepaves, ar nestrigs internetas, ar visiems pavyko prisijungti… Gaila, tačiau „kliurkų“ išvengti nepavyko – tai strigo garsas, tai sveikinimo įrašo įjungti nepavyko. Tačiau tai, kas vyko konferencijoje, kai prieš save matėme spinduliuojančias mažųjų mokslininkų akis, kai klausėmės jų pranešimų bei dalyvių komentarų, klausimų, pastebėjimų – tarsi paslėpė nesklandumus. Išties buvo įdomu pamatyti, kaip Veliuonos pirmokai iš kankorėžių krapšto sėklytes, jas sėja, prižiūri liaunus daigelius ir planuoja pasodinti mišką. Kaip mokytojo Regimanto Kaikario mokinukai atlieka profesionalų bandymą ieškodami krakmolo maisto produktuose. Kaip Salduvės progimnazijos trečiokai tyrinėja orą, o mokinukai iš Ylakių visus moko gaminti naminį plastiliną. Jaunieji tyrinėtojai iš Kėdainių sukvietė į meno galeriją. Romuvos progimnazijoje išperinti viščiukai sužavėjo visus bendraamžius. Galėtume vardinti ir vardinti…

 

Konferencija vyko net trijose sekcijose. Kiekvienoje išklausyta po aštuonis pranešimus. Buvo labai smagu, kai konferencijos dalyviai užrašuose žymėjosi, kokius bandymus, tyrimus jie siūlys atlikti savo klasės draugams. Smagu ir tai, kad vaikai išdrįso komentuoti stebėtus darbus, džiaugtis naujais atradimais, o konferencijos pabaigoje nuskambėjo trečiokės Faustos atliekama dainelė – padėka už puikų pabuvimą drauge.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.