Konferencija apie vaikų sveikatos ugdymą Maišiagalos vaikų lopšelyje-darželyje

Karolina Misevič ir Daina Jermak
,
konferencijos organizatorės

„Sveikata taip pranoksta visas kitas gyvenimo vertybes, kad visai sveikas skurdžius laimingesnis už ligotą karalių.“ Vokiečių filosofas Artūras Šopenhaueris

 

Sveikata yra visos tautos, valstybės turtas, kurį tinkamai prižiūrėdamas ir naudodamas žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Kiekvienos visuomenės svarbiausias uždavinys yra užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jo tolesnį vystymąsi, sudarant tam palankią aplinką. Ugdymo įstaiga yra palanki vieta puoselėti vaikų sveikatą, formuoti gyvenimo įgūdžius, tarp jų sveikos gyvensenos, plėtoti veiklą, atsižvelgiant į vaiko raidos ypatumus.

 

Vilniaus rajono ugdymo įstaigų konferencijoje – gerosios patirties sklaidoje „Efektyvūs sveikos gyvensenos skatinimo būdai mažiesiems“ vaiko sveikos gyvensenos ugdymo gerąja darbo patirtimi dalinosi pedagogai iš Avižienių, Pikeliškių, Rudaminos, Nemenčinės, Eišiškių ir Maišiagalos ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Konferenciją organizavo Vilniaus r. Maišiagalos vaikų lopšelis-darželis. Dalyviai dalinosi savo patirtimi, praktikoje išbandytais būdais, kaip ugdyti vaikų sveikos gyvensenos įgūdžius. Klausytojai išgirdo psichologės, kognityvinės ugdymo terapijos praktikės Monikos Petkevičienės pranešimą apie psichologinius vaiko įpročių ugdymo aspektus. Lektorė akcentavo, kad atsižvelgiant į vaiko amžiaus savybes, ikimokyklinukus geriausia ugdyti savo pavyzdžiu, įpročius formuoti per žaidimą. Pasidalinta pranešimais, kaip gerinti ne tik vaiko fizinę, bet ir emocinę sveikatą. Pedagogai kalbėjo ir apie prevencinių priemonių svarbą, sveikatos ugdymą kasdienėje veikloje, vaikų grūdinimą visais metų laikais. Pedagogės dalinosi patirtimi, kaip į ugdymą įtraukti jogos užsiėmimus, siekiant formuoti tinkamą laikyseną, rekomendavo pratimus plokščiapėdystės prevencijai. Mokytojai pristatė, kaip įrengtos lauko bei patalpų erdvės, skatinančios vaiką judėti, sportuoti, aktyviai veikti. Konferencijos organizatorės pristatė visus metus su lopšelio grupės vaikais vykdyto projekto „Sveikatos ABC“ akimirkas. Jos pasidžiaugė, kad į projekto veiklas aktyviai įsijungė ugdytinių tėvai.

 

Organizatoriai dėkoja visiems konferencijos – gerosios darbo patirties sklaidos dalyviams ir tikisi, kad vaikų sveikatos ugdymas ir puoselėjimas ir toliau bus ne tik naudingas, bet ir įdomus, suteiksiantis daug gerų emocijų ugdytojams ir jų mažiesiems ugdytiniams.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.