„Knygų ligoninė“

Gerda Mitrulevičienė
,
Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“ l.e.p. direktoriaus pavaduotoja ugdymui

Knyga – nedidelis įrankis, pažadinantis mūsų sugebėjimą mąstyti; tai minties variklis, išjudinantis protą. (E. Fagė)

 

Niekas nepaneigs fakto, kad knyga yra labai svarbi vaikų ugdytoja. Šiais laikais, kai gyvename technologijų amžiuje, ypač svarbu didelį dėmesį skirti knygoms. Ankstyvas santykis su knyga padeda visapusiškai vaiko raidai. Draugystėje su knyga ne tik plečiasi žodynas, tačiau lavėja emocinis intelektas, tobulėja dėmesio sutelkimas, knyga padeda vertinti ir analizuoti gaunamą informaciją.

 

Norint paskatinti vaiką gerbti, tausoti knygą, motyvuoti skaityti, padėti jam to mokytis, pirmiausia jis turi matyti gyvą pavyzdį savo aplinkoje. Jei artimoje vaiko aplinkoje (darželyje, namuose) knygos nebus vertinamos ir skaitomos, kažin ar vaikas užaugs jų mylėtojas. Tad būkime knygų mylėtojai ir tapkime teigiamais gyvais pavyzdžiais šalia mūsų esantiems vaikams.

 

Balandžio 2-oji – garsiojo danų pasakininko Hanso Christiano Anderseno gimtadienis. Nuo 1967 m. pasaulyje ji minima ir kaip Tarptautinė vaikų knygos diena. Ta proga balandžio 1-ąją dieną Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“ salėje įsikūrė ir duris atvėrė knygų „ligoninė“. Vaikams buvo pasakojama apie tinkamą elgesį su knygomis, aptarta knygų saugojimo tema, ugdomas ir stiprinamas tvarumo požiūris. Edukacijoje dalyvavo įstaigos ugdytiniai, kurių akyse spindėjo noras padėti knygoms „išgyti“.

 

 

Svarbu nepamiršti nuolat skatinti ir girti vaiką, kad neprarastų motyvacijos, todėl visi vaikai buvo apdovanoti knygų draugo prizu – skirtuku knygai. Edukacija toliau persikėlė į grupes. Vaikai, pasitelkdami dailės priemones, gautus skirtukus puošė spalvomis ir kitaip kūrybiškai apipavidalino.

 

Jeigu ir jūsų įstaigoje yra knygų mylėtojų, kurie tausoja ir prižiūri knygas, kviečiame prisijungti prie Vilniaus lopšelio-darželio „Sakalėlis“ inicijuojamo ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų projekto „Knygų ligoninė“ ir dalintis savo gerąja patirtimi.

 

Projekto knygų ligoninė (nuostatai)

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.