„Klimatone“ ekologinių problemų sprendimus Vilniaus miestui kurs ir mokiniai

Konkuruodami su profesionalais, vaikai padės spręsti energetikos, transporto, maisto išmetimo, įmonių socialinės atsakomybės ir kitas problemas.

Vaikų iniciatyvos sprendžiant globalias problemas tampa pasauline tendencija. Trys „CodeAcademy Kids“ mokiniai dalyvaus visame pasaulyje spalio 25 d. vyksiančiame „Klimatone“ („Climathon“) Vilniuje, kur bus kuriami inovatyvūs sprendimai, padėsiantys kovoti su klimato kaita.

Komandoje su dėstytoju ir akademijos praktikante paaugliai, iš kurių jauniausiam vos 14 metų, konkuruos su verslo, energetikos, aplinkosaugos, programavimo ir kitų sričių profesionalais. „Man pasirodė įdomu, kokiais būdais ir kaip žmonės siekia sumažinti klimato kaitą. Pats turiu kelias idėjas ir manau, kad jos galėtų pakeisti ateitį“, – teigia „CodeAcademy Kids“ mokinys Benas Volkovas.

 

Renginyje bus nagrinėjamos su energetika, transportu, maisto išmetimu, įmonių socialine atsakomybe ir kitomis sritimis susijusios problemos.

„Klimatonas“ yra 24 valandų trukmės konkursas, kuris panašiu metu vyks net 60-yje pasaulio miestų. Per jį į vieną erdvę suburiami skirtingų sričių atstovai, generuojantys idėjas, padėsiančias savo miestui tapti mažiau kenksmingam aplinkai. Šis kartas yra pirmasis, kai „CodeAcademy Kids“ mokiniai dalyvauja tokio masto tarptautiniame renginyje.

„Gretos Thunberg sukeltas judėjimas parodė, kad jaunajai kartai rūpi planetos ateitis – dabar jie dar ir patys imasi veiksmų, kurdami ir siūlydami konkrečias naujoves. Tai yra pavyzdys to, kad amžius nėra kliūtis norint prisidėti prie gražesnės ateities kūrimo“, – sako „CodeAcademy Kids“ vadovė Aurelija Makselytė.

 

Vasarą „Vilnius Tech Park“ vykusioje „CodeAcademy Kids“ verslumo stovykloje „Silicon Valley“ vaikai sužinojo apie rudenį ten vyksiantį visame pasaulyje organizuojamą „Klimatoną“. Tada mokiniai panoro akademijoje įgytas žinias apie verslą ir technologijas pritaikyti kovojant su šylančio klimato pavojais, subūrė tam komandą.

„Svarbu priversti žmones susimąstyti apie planetą ir jos ateitį, kurios gali ir nebūti, jei nieko nekeisime. Domiuosi klimato kaita ir pastebiu, kad nemažai žmonių sugalvoja įdomių idėjų, kaip sumažinti taršą. Manau, jeigu taip ir toliau, klimato kaitą įmanoma sumažinti iki minimumo. Pradėti galime ir nuo Vilniaus“, – tvirtina B. Volkovas.

 

„Klimatonas“ iš panašių konkursų išsiskiria tuo, kad dalyvauti gali visi, norintys padėti savo miestui tobulėti. Kitose šalyse anksčiau yra dalyvavę ir pradinių klasių mokinių. „Visiems atviras renginys ne tik sudaro sąlygas atrasti ir plėtoti geriausias idėjas, padedančias miestui tapti tvaresniam, bet ir didina klimato kaitos problemos žinomumą. Siekiame, kad mūsų mokiniai, dalyvaudami šiame renginyje, patobulintų darbo komandoje, komunikacijos, technologijų žinias, bet ne mažiau svarbu, jog pamatytų, kaip kiekvienas savo kasdienybėje gali gyventi ekologiškiau“, – pastebi A. Makselytė.

 

Daugiau informacijos čia.

 

„CodeAcademy Kids“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.