Klaipėdos Vitės progimnazijos mokytojų ir mokinių susitikimas „Erasmus+“ projekte Turkijoje

Rugsėjo 26 d. – spalio 1 d. Turkijos Sakarya vidurinėje mokykloje įvyko tarptautinio „Erasmus+“ projekto „For a Cean World Hand in Hand“ (ekologiškumo ir gamtos tausojimo vertybių ugdymas) partnerių susitikimas. Jame dalyvavo Lietuvos, Ispanijos, Turkijos, Portugalijos mokyklų komandos. Mūsų mokyklai atstovavo penkios septintų klasių mokinės ir dvi projektą koordinuojančios mokytojos: vokiečių kalbos mokytoja Lina Bružienė, geografijos mokytoja Kristina Stonytė.

 

Mokyklos bendruomenė šiltai priėmė projekto dalyvius, supažindino su įstaigoje vykdoma švietėjiška veikla aplinkosauginiais klausimais. Turkijos mokiniai pristatė jų regione esančias aplinkosaugines problemas ir kokią įtaką tai daro jų bendruomenei. Projekto dalyviai dalyvavo diskusijoje apie savo šalyje esančias problemas ir jų sprendimo būdus. Taip pat apsilankėme mokykloje esančioje parodoje, kurioje buvo eksponuojami meno darbai iš antrinių žaliavų.

 

Kitą dieną lankėmės Yumurtaliko miestelyje, atkreipėme dėmesį į aplinkoje esančias šiukšles ir diskutavome apie jų daromą įtaką, tiek vizualinę, tiek aplinkosauginę. Aptarėme, kokią įtaką šiam miesteliui ir šalia esančiam paplūdimiui daro netoli esantys uostai ir pramonė. Turkijos atstovai pasidalijo, kad didžiausia problema – sumažėjęs gyvūnijos kiekis ir kai kurių vietinių gyvūnų nykimas. Tądien visi partneriai susirinkome paplūdimyje ir tvarkėme jį, rinkdami vietinių gyventojų paliktas šiukšles, taip dar sykį suvokdami kiekvieno žmogaus daromą įtaką.

 

Lankėmės Karaisalio tarpeklyje, kuriame stebėjome vandens lygio nusekimą dėl pastatytų užtvankų. Diskutavome apie užtvankų poveikį aplinkai, kaip jos keičia ne tik gamtos, bet ir žmonių gyvenimo būdą. Vykome į miestelio pakraštį sodinti medžių, taip prisidėdami prie žaliųjų plotų kūrimo.

Viso susitikimo metu vyko diskusijos apie klimato šiltėjimo įtaką supančiai aplinkai. Mokiniai ir mokytojai nuolat pabrėžė, kad viskas prasideda nuo vieno žmogaus, šeimos, bendruomenės požiūrio ir noro keisti juos supančią aplinką.

 

„Erasmus+“ projektas „For a Cean World Hand in Hand (2019-1-TR01-KA229-074115_4).

 

Klaipėdos Vitės progimnazijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.