Klaipėdos universiteto matematikos olimpiadoje vertintojus džiugino rezultatai

Dalia Bendikienė
,
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos matematikos mokytoja

Su pirmuoju sniegu į Klaipėdos universitetą (KU) atkeliavo ketvirtoji Vakarų Lietuvos 5–8 klasių mokinių matematikos olimpiada KU taurei laimėti. Į ją susirinko 115 mokinių, 40 mokytojų iš Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Kretingos, Mažeikių, Rietavo, Skuodo, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Telšių rajonų savivaldybių.

 

Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultetas (JTGMF) lapkričio 25-osios rytą ūžė nuo mokinių gausos. Renginį pradėję fakulteto dekanas prof. dr. Viktoras Senčila ir Tarybos pirmininkė prof. dr. Jolanta Janutėnienė jauniesiems matematikams linkėjo pasitikėti savo jėgomis. Mokiniams užduotims atlikti buvo skirtos dvi valandos. Kol olimpiados dalyviai sprendė uždavinius, doc. dr. Laura Šaltytė-Vaisiauskė mokytojams skaitė seminarą „Didžiųjų duomenų analitika“, doc. dr. Mindaugas Kurmis, lekt. Žydrūnas Lukošius ir doc. dr. Darius Drungilas supažindino su informatikos inžinerijos laboratorijomis.

Kol buvo tikrinami olimpiados dalyvių darbai, moksleiviai dalyvavo JTGMF parengtose edukacijose. Jauniesiems matematikams ypač patiko moduliavimo veikla, aplankytos laboratorijos, didelės auditorijos. Jie džiaugėsi susipažinę su Klaipėdos universitetu.

Vertinimo komisijos pirmininkas Giedrius Žemaitis prieš skelbdamas rezultatus drąsino jaunimą. „Didžiuokitės savimi. Nesvarbu, kaip šiandien pasisekė – daugiau ar mažiau. Jūs esate šioje salėje, nes suprantate, kas yra visų mokslų pagrindas“, – sakė jis.

Geriausiuosius pasveikino ir apdovanojimus įteikė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas ir VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto generalinis direktorius Algis Latakas.

 

Klaipėdos universiteto taurę laimėjo: penktokas Kasparas Žilius (mokytoja Agnė Ramonaitė, Klaipėdos „Smeltės“ progimnazija), šeštokas Matas Stankūnas (mokytoja Diana Tilvikaitė, Klaipėdos Simono Dacho progimnazija), septintokas Eduardas Knieta (mokytoja Indrė Čypė, Klaipėdos licėjus), aštuntokas Martynas Riekašius (mokytoja Ilona Tulabienė, Gargždų „Kranto“ progimnazija).

Specialųjį prizą laimėjo Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos 8 klasės mokinys Aleksandras Pocius už matematinį kūrybiškumą, nupiešęs vaizdelį pro auditorijos langą.

Prizininkai džiaugėsi užduočių įvairumu, įdomumu, netikėtumu. Mokiniai liko patenkinti, patyrė naujų įspūdžių, išbandė savo jėgas.

Olimpiados organizatoriai – KU, Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija, Klaipėdos „Verdenės“ progimnazija – ir vertinimo komisijos nariai sveikina visus olimpiados dalyvius, nugalėtojus bei jų mokytojus ir kviečia ruoštis kitų metų matematikų varžytuvėms.

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijai už vaišes ir prizus matematikos žinovams, JTGMF dėstytojams ir studentams už edukacines veiklas bei pagalbą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.