Klaipėdos miesto vaikų ir jaunimo žygis „Rudenėjančiu pajūriu“

Viktorija Kolberkytė
,
neformaliojo švietimo renginių organizavimo mokytoja

Ruduo – metas, kai pajūrio šlepetes keičiame į patogią avalynę ir leidžiamės po spalvomis pasipuošusio rudens nuotykius. Saulėtą rugsėjo penktadienį Klaipėdos vaikų laisvalaikio centras sukūrė nepamirštamą nuotykį Klaipėdos miesto vaikams ir jaunimui – žygį „Rudenėjančiu pajūriu“. Žygio metu dėmesys skirtas mokinių sveikai gyvensenai, aktyviam gyvenimo būdui ir gamtą tausojančiam laisvalaikiui.

 

Dalyviai žygyje galėjo pasirinkti jiems patogias ir lengvai įveikiamas trasas: pradedančiųjų trasa – 2,0 km, pažengusiųjų trasa – 5,7 km, patyrusiųjų trasa – 7,3 km. Nenuostabu, kad tokių atstumų nepabijojo ir patys mažiausi lopšelių-darželių ugdytiniai bei vyresni progimnazijų ir gimnazijų mokiniai. Dalyvauti žygyje užsiregistravo 1015 dalyvių. Kiekvienai dalyvių grupei buvo nustatytas žygio starto laikas, kad būtų sureguliuoti dalyvių srautai ir užtikrintas saugus atstumas.

 

Kad žygiuoti būtų malonu ir nenuobodu, trasose veikė septyni sustojimo punktai, kuriuose žygeiviai žemėlapių lapuose rinko antspaudus už nueitus kilometrus bei įveikė Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro klubų parengtas užduotis. Visos užduotys buvo skirtos komandai, tad dalyviai turėjo progą sustiprinti tarpusavio ryšį ir pajusti komandinę dvasią. Sėkmingai įveikę trasą, mokiniai galėjo stebėti klouno Bomo pasirodymą, sužaisti šachmatų partiją, pasivaišinti rudens gėrybėmis ir pailsėti piknikui paruoštoje vietoje.

 

Nuostatai skelbė, kad trys gausiausiai žygyje dalyvaujančios organizacijos bus apdovanotos Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro įsteigtomis taurėmis. Daugiausiai žygeivių subūrė ir taurėmis buvo apdovanotos šios ugdymo įstaigos: Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazija, Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija, Klaipėdos „Varpelio“ mokykla-darželis.

 

Dėkojame visiems už puikią nuotaiką ir kviečiame dalyvauti kituose mūsų organizuojamuose renginiuose.

 

Daugiau renginio akimirkų galite pamatyti interneto svetainėje www.kvlc.lt.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.