Klaipėdos lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas” rengiamos palaikymo akcijos Ukrainai

Inga Kulikauskė
,
Klaipėdos l.-d. „Ąžuoliukas“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja 

Nuo pat pirmų karo Ukrainoje dienų Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė į šiuos įvykius sureagavo labai jautriai. Susirūpinimas, baimė, nežinomybė sklandė ne tik suaugusiųjų, bet ir vaikų akyse. Nepaisant žiaurių įvykių supratome, kad to nuo ugdytinių nepaslėpsime ir nekalbėti su jais apie įvykius Ukrainoje, kai visos žiniasklaidos priemonės transliuoja vien karo vaizdus, suaugusiųjų pokalbiai tik apie tai ir sukasi, būtų netiesioginis vaikų bauginimas, leidžiant patiems pasidaryti išvadas iš nuogirdų. Juk mokytojas – tas asmuo, kuris išmanydamas vaikų amžiaus tarpsnių ypatybes, pažinodamas savo ugdytinius, geba pritaikyti informaciją, randa žodžius, kaip paaiškinti, nuraminti.

 

Karo akivaizdoje, kaip niekada dažnai susimąstome, kas yra laisvė, kiek daug mums reiškia taika. Tokiomis akimirkomis norisi ieškoti bendrystės, vienybės, solidarumo. Todėl Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ 3 grupės ikimokyklinio ugdymo mokytoja Inga Kulikauskė pasiūlė surengti respublikinę akciją ikimokyklinėms ir priešmokyklinėms ugdymo įstaigoms „Vilties Švyturys“. Jos tikslas – ugdyti vaikų pilietiškumą – meilę laisvei ir demokratinėms vertybėms. Vos paskelbus šią iniciatyvą socialinio tinklo grupėje, skirtoje mokytojams, buvo sulaukta daugybės bendraminčių pedagogų palaikymo. Deja, atsirado ir tokių, kurie, esą, nemato reikalo kalbėti su vaikais apie karą ir atvirai palaikančių Rusiją. Galiausiai, užvirusią diskusiją numalšino švietimo, mokslo ir sporto ministrės Jurgitos Šiugždinienės komentaras su padėka mokytojams, kuriantiems iniciatyvas, stiprinančias vaikų pilietiškumą, atsakantiems į jiems rūpimus klausimus, išreiškiantiems paramą Ukrainai. Akcija „Vilties Švyturys“ įvyko. Tai buvo pirmoji Lietuvoje iniciatyva, skirta ikimokyklinėms ir priešmokyklinėms ugdymo įstaigoms, kuria skatinama palaikyti Ukrainos žmones. Joje dalyvavo daugiau nei 50 ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų.

 

 

Šia akcija palaikymas Ukrainos žmonėms nesibaigė. Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytojai ir vaikai, švęsdami Kovo 11-ąją kūrė ne tik Lietuvos, bet ir Ukrainos vėliavas. Giedant Lietuvos himną ir skambant kitoms tautinėms dainoms, darželyje plevėsavo daugybė mažų ir didesnių mėlynai geltonų vėliavėlių. Prieš pat Velykas, darželio direktorės Aušros Zarambienės iniciatyva surengta dar viena gerumo akcija. Jos metu buvo renkami daiktai vaikams, pabėgusiems nuo karo Ukrainoje. Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ bendruomenė neliko abejinga ir padovanojo daugybę žaislų, sauskelnių ir kitų reikalingų daiktų. Visos dovanos buvo nugabentos į pagalbos ukrainiečiams centrą Klaipėdoje.

 

Prie karo nereikia priprasti, nereikia jo ignoruoti. Nors, rodos, ką gi gali padaryti maži darželinukai?  Jie gali padaryti labai daug. Jie gali palaikyti, gali padėti. Tikime, kad  tokios akcijos, padeda auginti pilietiškas, empatiškas ir sąmoningas asmenybes.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.