Klaipėdos jubiliejui darželinukai „kepė“ smėlio tortus

Jolanta Gricevičienė, Jolanta Jucienė, Aušra Zarambienė

Birželio 22 d. Klaipėdos Girulių paplūdimyje organizavome miesto renginį Klaipėdos 770-ojo jubiliejaus proga. Mintis kūrybiškai ir netradiciškai pasveikinti mylimą miestą kilo mums, Klaipėdos lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ mokytojoms Jolantai Gricevičienei, Jolantai Jucienei bei direktorei Aušrai Zarambienei. Prie sumanymo prisijungė Klaipėdos lopšelių-darželių „Pagrandukas“, „Želmenėlis“, „Pušaitė“, „Giliukas“, „Čiauškutė“, „Bangelė“, „Gintarėlis“, „Ąžuoliukas“ bendruomenės, kurios gimtadienio smėlio tortus „kepė“ prie jūros, Klaipėdos Girulių paplūdimyje. Per valandą pajūryje atsirado 1113 smėlio tortų. Klaipėdos lopšeliai-darželiai: „Volungėlė“, „Švyturėlis“, „Versmė“, „Obelėlė“, „Ąžuoliukas“ bei Pasvalio raj. Vaškų gimnazijos Tetirvinų skyriaus, Mažeikių lopšelio-darželio „Gintarėlis“ bendruomenės ir kitos bendruomenės, negalinčios sudalyvauti prie jūros, gimtadienio smėlio tortus „kepė“ savo įstaigų smėlio dėžėse. Ugdymo įstaigų kiemuose iškilo 874 smėlio tortai.

 

Klaipėdos Girulių paplūdimyje siekti rekordo susirinko apie 200 ikimokyklinių ir priešmokyklinių ugdymo įstaigų vaikų, kuriuos pasitiko nuotaikingą atmosferą kuriantys klounai, kviesdami vaikus švęsti Klaipėdos 770-ojo jubiliejaus. O koks gimtadienis be tortų?.. Ne tik vaikai kibo į darbus ir „kepė“ smėlio tortus, bet ir močiutės, tėveliai bei kiti renginio dalyviai. Smėlio tortus puošė gamtine medžiaga: akmenukais, surinktais čia pat prie jūros, kriauklytėmis, kankorėžiais, pievos augalėliais. Didžiausias iššūkis vaikams buvo pastatyti tvirtus smėlio tortus. Senelių, tėvelių ir mokytojų padedamiems teko nešti jūros vandenį smėliui sudrėkinti. Taip pat didelis iššūkis buvo suskaičiuoti ir užfiksuoti pastatytus tortus ne tik prie jūros, bet ir gamintus ugdymo įstaigų kiemuose dėl jų gausos ir dalyvių skaičiaus, kurių mažieji ir jų padėjėjai prigamino 1987. Vaikai džiaugėsi ne tik savo kūrybiškais smėlio tortais, bet ir aiškinosi tortų receptus, lygino, kas pastatė daugiausiai tortų, kas gražiausius ar didžiausius. Vaikai, kaip ir pridera gimtadienyje, šoko, dainavo, džiaugėsi gimtadienio dovanomis. Papildomu saldžiu prizu buvo apdovanotas darželis „Pušaitė“ už didžiausią dalyvių skaičių (50) ir darželis „Pagrandukas“ už daugiausiai „prikeptų“ tortų (300).

 

Visi dalyvavę renginyje: tiek vaikai, tiek suaugę džiaugėsi gražiu, švariu mūsų paplūdimiu ir galimybe prisidėti prie išskirtinės bei įsimintinos dovanos mylimam miestui 770-ojo jubiliejaus proga dovanojant Klaipėdai pasiektą smėlio tortų Lietuvos rekordą.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.