Klaipėdos darželiui „Sakalėlis“ – apdovanojimas už sportines veiklas ir įtraukties skatinimą

Diana Vasiliauskienė
,
projekto administratorė
Leonora Kuzmauskienė
,
projekto vykdytoja

Vilniuje, atviroje kultūrinėje erdvėje „Lukiškių kalėjimas 2.0“, rugsėjo 30 d. jau keturioliktą kartą įvyko Švietimo mainų paramos fondo šventinis „Kokybės konkurso“ apdovanojimų renginys, kuriame garbinga nominacija už įtraukties skatinimą ir kokybiškai įgyvendintą Sporto rėmimo fondo projektą „Aš ir tu – sportuojame visi kartu!“ (2019 m.) buvo įteikta ir Klaipėdos lopšeliui-darželiui „Sakalėlis“. Mūsų įstaigos direktorei Loretai Bagočienei padėkos žodžius tarė ir apdovanojimą įteikė paralimpinių žaidynių čempionas, dabartinis Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius. Šis įvertinimas – didelė paskata „Sakalėlio“ bendruomenei ir toliau aktyviai sportuoti bei susitelkti įgyvendinant dabar jau tęstinio sporto projekto „Aktyviai ir linksmai nori sportuoti „Sakalėlio“ vaikai!“, bendrai finansuojamo sporto rėmimo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas, veiklas.

 

Naujasis projektas, kurio tikslas – įsigyti interaktyvias ir modernias fizinio aktyvumo priemones, skatinančias įvairių gebėjimų vaikų motyvaciją aktyviai, ritmiškai, nuotaikingai judėti bei įsitraukti į reguliarias tikslingas veiklas, jau vykdomas nuo 2020 m. gegužės mėnesio ir tęsis iki 2022 m. gegužės.

 

Džiugu, kad jau rugsėjo mėnesį „Sakalėlio“ lauko ir vidaus erdvės vykdomo projekto dėka praturtėjo šiuolaikiškais lauko muzikiniais instrumentais bei mobilia interaktyvia projekcija SENSE FLEX. Projekto valdymo grupės narių iniciatyvos ir veiklų organizatorių ryžto dėka surengėme daug gražių sportinių renginių, kuriuose dalyvavo didelis kviestinių dalyvių būrys iš Klaipėdos miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų – darželių „Alksniukas“, „Dobiliukas“, „Eglutė“, „Nykštukas“, „Pagrandukas“, „Žemuogėlė“. Prie mūsų įgyvendinamo projekto aktyviai prisijungė ir Klaipėdos miesto V. Knašiaus krepšinio mokyklos neįgaliųjų grupės ugdytiniai iš Medeinės mokyklos. Nuotaikingų garsų fone projekto vykdytojai aktyviai skatino vaikų poreikį judėti, maksimaliai plėtė įvairių galių bei negalių vaikų pažintinę ir jutiminę patirtį, vaikus iš kasdienybės „įkėlė“ į fiziškai aktyvų žaidimą ir per vizualinį potyrį plėtė suvokimo bei fizinio erdvės pajautimo ribas, stiprino tiek mažųjų, tiek ir suaugusių dalyvių fizines galias.

 

Visos sportinės veiklos buvo vykdytos ir dabar vykdomos pagal veiklų tvarkaraštį bei atsižvelgiant į pandemijos situaciją, laikantis visų su COVID-19 susijusių rekomendacijų.

 

Ateityje Klaipėdos lopšelis-darželis „Sakalėlis“ surengs dar daug gražių sportinių veiklų, sudarysime sąlygas socialinei įtraukčiai tarp įprastinės bei sutrikusios raidos vaikų bei skatinsime visų dalyvių toleranciją ir norą aktyviai sportuoti kartu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Reda D.

    Garbingas ir džiuginantis įvertinimas. Puiku, šaunuoliai, taip tęsti ir toliau!