Klaipėdos Baltijos gimnazistų sirtakis Artoje (Graikijoje)

D. Elertienė
,
Klaipėdos Baltijos g-jos anglų k. mokytoja ekspertė
L. Lakickienė
,
bibliotekininkė

Gegužės pirmąją savaitę 1EPAL Arta profesinėje mokykloje Artos mieste, Graikijoje, įvyko paskutinis „Erasmus+“ programos „Strengthening self-esteem and developing key students’ competences through their personal development” dalyvių susitikimas.

 

Klaipėdos Baltijos gimnazija buvo projekto partnerė kartu su kitomis mokyklomis iš įvairių šalių: 1EPAL Arta profesine mokykla (Graikija), Laniteio licėjumi (Kipras), Gniezno ZSP mokykla (Lenkija), Abarano licėjumi (Ispanija), Agrupamento de Escolas de Albufeira Poente (Portugalija). Pagrindinis projekto tikslas – gerinti visų amžiaus grupių asmenų bendruosius gebėjimus.

 

Paskutiniajame susitikime dalyvavo keturi Klaipėdos Baltijos gimnazistai: Eva, Auksė, Martynas ir Paulius, lydimi mokytojos D. Elertienės ir bibliotekininkės L. Lakickienės.

 

Profesinės mokyklos EPAL iš Artos (Graikija) susitikimo tema: įkvepiantys autoritetai, kurie nepaisydami jų kelyje pasitaikiusių sunkumų yra sėkmingi ir laimingi žmonės. Baltijos gimnazistai pasirinko pristatyti Klaipėdoje gimusius Lietuvos Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą, tenisininką Edą Butvilą, klaipėdietį skulptorių Sergejų Plotnikovą ir dainininkus Moniką Liubinaitę bei Deividą Norvilą.

 

Esame dėkingi 1Epal Arta mokyklos mokytojams Katerinai Antoniuou ir Vageliui Katsandris, kurie  projekto dalyviams Graikijoje organizavo daugybę kultūrinių, pažintinių išvykų: į Pavlos Vrelis graikų istorijos muziejų, Perama uolą, Ioanninos ir Artos miestus, archeologinį Artos muziejų, Koronisijos salą ir daugelį kitų. Mums buvo garbė apsilankyti ten, kur keliaudami kaip turistai, neturėtume galimybės pakliūti: Ioaninnos universitete, Artos vandens jėgainėje, miesto taryboje, 1Epal Arta mokyklos klasėse… Beribis dėkingumas užlieja prisiminus ypatingą vakarienę Vagelio Katsandris namuose. O sirtakio garsai nukelia į Artą ir kojos pačios ima trepsėti, prisiminus kaip smagiai ten mokėmės žingsnelius…

 

„Erasmus+“ savaitė 1Epal Arta mokykloje pripildė dalyvius naudingų patirčių ir smagių įspūdžių, praturtino tarptautinėmis pažintimis. Nuoširdus organizatorių rūpestis, šiltas bendravimas, įdomios veiklos ir vaišingumas ilgai dar šildys mus.

 

Dėkojame „Erasmus+“ programos „Strengthening self-esteem and developing key students’ competences through their personal development” koordinatorei Lietuvoje L. Lorenzo-Ruiz, kuri nepraranda energijos ir entuziazmo dalyvauti projektuose ir dalijasi galimybe tapti „Erasmus+“ dalimi su kolegomis ir mokiniais. Ačiū gimnazijos direktorei J. Račkauskienei ir visai administracijai už geranoriškumą, kai ant jų galvų „užgriūva“ papildoma atsakomybė ir kalnas dokumentų dėl išvykstančiųjų bei daugybė kitų organizacinių derinimų.

 

„Erasmus+“ dovanoja neįkainojamą galimybę susipažinti su šalies gamta, kultūra, istorija, švietimo sistema. Tačiau vertingiausia šio projekto dovana yra pažintis su projekte dalyvaujančių šalių žmonėmis ir kartu praleistas laikas. Mūsų visų stiprybė įvairovėje: nebijokime būti kitokiais, būti savimi ir nenuleiskime rankų – tikslas gali būti pasiekiamas nebūtinai iškart. Išmokime mažų žingsnelių meno…

 

Projektas finansuojamas iš Europos Sąjungos „Erasmus+“ programos.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.