Klaipėdos Baltijos gimnazistų patirtys Italijos Vasto mieste

Spalio viduryje Klaipėdos Baltijos gimnazijos mokiniai, lydimi mokytojų Daivos Elertienės ir Artūro Domarko, dalyvavo „Erasmus+“ projekto „STEAM Education Develops in 21st Century Schools“ dalyvių susitikime Italijoje, Vasto mieste.

 

Šio „Erasmus+“ projekto partneriai yra mokyklos iš Belgijos, Italijos, Rumunijos, Turkijos, Portugalijos. Pagrindiniai projekto tikslai – įgyti naudingos patirties ir žinių iš kitų Europos mokyklų STEAM ugdymo tema, skatinti mokinių susidomėjimą gamtos mokslais, informacinėmis technologijomis ir matematika bei ugdyti mokinių kūrybiškumo, iniciatyvumo, verslumo ir lyderystės kompetencijas, kurios svarbios įgyvendinant ateities karjeros tikslus šiuolaikiniame, konkurencingame darbo pasaulyje.

 

Susitikimuose dalyvaujantys mokiniai jau buvo ir dar bus įtraukti į mokymo veiklas, kuriose patirs, kuo stipri kiekviena mokykla, o taip pat padės ieškoti kylančių problemų sprendimo, dalinsis savo mokyklų gerąja patirtimi. Pavyzdžiui, Klaipėdos Baltijos gimnazija dalinsis gerąja patirtimi apie mokymosi motyvacijos kėlimą per STEAM veiklas.

 

Pirmąją veiklų dieną Italijos Vasto mieste dalyvius iškilmingai pasitiko mokyklos orkestras, kuris atliko Europos Sąjungos ir Italijos himnus. Po programos pristatymo sekė STEAM dirbtuvės fizikos bei kompiuterinėse laboratorijose. Jose mokiniai susipažino su skirtingomis ekosistemomis, jų elementais, mokėsi nusakyti klimato įtaką ekosistemų vystymuisi. Kitą dieną įgytos žinios buvo pritaikytos praktiškai žygyje nacionaliniame rezervate Punta Aderci. Tarptautinėse komandose projekto dalyviai rinko skirtingų paplūdimio ekosistemas atliepiančius objektus, kuriuos vėliau panaudojo kuriant įsimintinus foliantus bei dioramas. Galiausiai viskas aptarta debatų forma.

 

 

Šalia STEAM veiklų taip pat aplankytas Vasto senamiestis, įspūdingi Palazzo D‘Avolos muziejaus sodai, Roccascalegna viduramžių pilis. Projekto dalyviai aplankė ir Neapolį. Apžiūrėję miestą ir išragavę nepakartojamus pietų Italijos gardėsius daugiausia laiko praleido didžiojoje Neapolio katedroje.

 

Viską vainikavus atsisveikinimo vakarui, skirtingų šalių atstovai toliau bendradarbiaus projekto veiklose kitose šalyse. Klaipėdos Baltijos gimnazija dalyvius priims jau sausio mėnesį.

 

Klaipėdos Baltijos g-jos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.