„Kitokia knyga…“

Zita Zabitienė, Ligita Kliukienė
,
spec. pedagogės metodininkės

Panevėžio „Šviesos“ specialiojo ugdymo centro specialiųjų poreikių mokiniai visuomet noriai dalyvauja įvairiuose projektuose. Jau treti metai atrasti skaitymo malonumą, pamilti knygą padeda projektas „Kai knyga prabyla…“. Šiais metais jis skirtas lietuvių kalbos dienoms.

 

Neseniai trylika ugdytinių ruošėsi raiškiojo skaitymo konkursui „Tariu aš Lietuvai…“. Renginyje liejosi pačios nuoširdžiausios eilės apie Lietuvą, lietuvių kalbos grožį. Į konkursą atvyko ir draugų iš Panevėžio kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų pagrindinės mokyklos bei Jaunuolių dienos centro. Visi dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais, knygomis ir edukacine išvyka į Lietuvos aklųjų bibliotekos Panevėžio padalinį.

 

Vaikai labai laukė išvykos į nepaprastą biblioteką ir nekantravo susipažinti su kitokiomis knygomis. Vyr. bibliotekininkė Nijolė Bielinskienė mokiniams plačiai papasakojo apie Brailio raštą, demonstravo aklųjų abėcėlę. Mokiniai galėjo vartyti ir liesti Brailio raštu parašytas knygas, kurias skaito neregiai. Be galo įdomu buvo patiems išbandyti Brailio raštą. Užmerkę akis vaikai klausėsi garsinės knygos.

Bibliotekininkė papasakojo ir parodė, kokios priemonės padeda neregiams orientuotis aplinkoje, sportuoti, sužinoti, kiek valandų ir t. t. Ugdytiniai turėjo galimybę pabandyti pakeliauti naudodami baltąją lazdelę.

Mokiniams labai patiko ir tai, kad garsinės knygos tinka ne tik neregiams, bet visiems, kurie turi skaitymo sunkumų.

 

Specialiųjų poreikių vaikai vis labiau suvokia, kokia vertybė yra knyga, kokį didelį langą ji atveria į pažinimą, atradimus, kokius turtus kaupia žmogaus sieloje.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.