Kiekvienam pedagogui – 100 eurų poilsio dotacija

Šiandien Vyriausybė pritarė Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos siūlymui iš Lietuvos ateities ekonomikos DNR plane numatytų lėšų skirti po 100 eurų pedagogų – nuo darželio auklėtojų iki aukštųjų mokyklų dėstytojų – poilsiui kompensuoti.

 

„Pandemijos sąlygomis pedagogai atlieka didžiulį papildomą darbą ir patiria didelę įtampą. Tad labai svarbu, kad jie turėtų galimybę kokybiškai pailsėti. Neišskiriame nė vieno, nes visų jų darbas reikalauja atsakingų pastangų. Nuo to tiesiogiai priklauso ir mokinių gerovė bei sėkmė“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Algirdas Monkevičius.

 

Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plane numatyta pedagogų poilsiui skirti 6,3 mln. eurų.

Turizmo paslaugų teikėjams bus kompensuojamos 100 eurų išlaidos kiekvienam pedagoginiam darbuotojui už Lietuvoje suteiktas turizmo paslaugas.

Pedagogų poilsis bus kompensuojamas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos nustatyta tvarka.

 

Švietimo įstaigose pagrindines pareigas eina 62,9 tūkst. pedagoginių darbuotojų: ikimokyklinio ugdymo mokyklose – 12,5 tūkst., bendrojo ugdymo mokyklose – 34,5 tūkst., neformaliojo vaikų švietimo mokyklose ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo mokyklose – 4,5 tūkst., profesinio mokymo įstaigose – 3,1 tūkst., kolegijose – 1,4 tūkst., universitetuose – 6,3 tūkst., savivaldybių švietimo pagalbos įstaigose – apie 0,6 tūkst.

 

ŠMSM inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Komentarai (12)

 • Mama

  O autobusų ir troleibusų vairuotojai, prekybcentrių kasininkės? Juk pro juos praėjo ir toliau eina marios žmonių. Ir visi atsilaikė, nesusirgo. Beje, universiteto kai kurie dėstytojai prasidėjus karantinui išvis tik po savaitės ar kelių savaičių pradėjo bandyti kažką daryti nuotoliniu būdu studentams, kai kurie iki dabar per daug nesistengia vesdami užsiėmimus, gerokai pasilengvina sau darbą paskirdami studentams daugybę užduočių. Ar valdžia tokiu būdu stengiasi papirkti, kad būtų tinkamai pabalsuota per seimo rinkimus? Iš pradžių didžiuliai priedai ministerijų klerkams už „sunkų” darbą „pandemijos” sąlygomis, buvo ir tėvams lengva ranka dalijami biuleteniai už namie sėdinčius vaikus, kompensacijos pensininkams už sėdėjimą namuose, poilsio dotacijos nuo dykinėjimo pervargusiems gydytojams, dabar mokytojams ir dėstytojams. Dar yra šiek tiek laiko iki rinkimų, dar spės pamokėtų ir seimūnams už jų „katorgišką” darbą.

 • ...

  Dar vienas visuomenės nuteikimo prieš mokytojus būdas…

 • Živilė

  Didesnių vargšiukų ir būti negali,mokytojai medikai o tu paprastas žmogeli taip ir kniskis visą gyvenimėlį.Tai gal nieko mokytojai atidirbs už tą 100€,gal pasakyt reikia,juk visi atidirba….

 • Kastis

  Už ką tiem tinginiam tokie pinigai. Nieko nedarė tik namė sedėjo

  • Anonimas

   Pone,o jūs bent įsivaizduojate,kaip ir kiek mokytojas dirba?Pabandykit bent savaitėlę padirbti,tada rasykite.

 • Auklėtojos padėjėja

  O darželyje dirbančios auklytės nenusipelnė 100€ priedo poilsiui?
  Mes taip pat dirbame su vaikais ištisas dienas.

  • Auklėtoja

   Kalba eina apie nuotolinį darbą. O ką auklytės dirbo nuotoliniu būdu su vaikais?!

 • Lina

  Visi dirba,bet kitų orofesijų žmonėms nieko nemoka,tai gal jie kitokie ir užsikrėsti negali? Visiems tada turi mokėti,didžiausi vargšai tai medikai ir mokytojai,visi kiti ne.

 • Sorry

  Koki darbą atlieka. Kad nestreikuotume babkes dalinate.

 • Marija

  Mokyklos bibliotekinkai taip pat dirba su
  vaikais, o jiems nereikia poilsio?

 • Asta

  Mokytojos padėjėja taip pat jug pedagogė jos neturėtų būti išskirtos jos padeda mokiniams turintiems specialių poreikių su kuriai tenka dirbti skirti daugiau dėmesio joms turėtų būti skirtas priedas

 • Padėjėja

  Laba diena. Auklėtoju padėjėjos irgi dirba tai pat su vaikais, bet kažkodėl apie jas čia ne užsiminta.