Kiekviena batų pora siunčia užkoduotą žinutę

Raimonda Jonuškienė
,
Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro Viešųjų ryšių koordinatorė

Regis, kurį laiką primiršta ir nepelnytai nuvertinta batsiuvystės tradicija Lietuvoje pamažu atgimsta. Avalynės gamintojo profesiją atranda vis daugiau kūrybingų ir originalių idėjų nestokojančių žmonių. Viena tokių – Deimantė Statinytė, „Milk2Mouths“ įkūrėja, siekianti savo kuriamais batais ne tik kelti nuotaiką, bet ir nešti žinią. Diplomuota vadybos ir viešųjų ryšių specialistė siekti amato profesinėje mokykloje nusprendė supratusi, kad aistra batams ir noras kurti išskirtinę avalynę yra stipresnis už visas kitas veiklas.

Originali idėja – dar ne viskas

 

Anot Deimantės, sugalvoti originalią idėją yra svarbu, bet ne mažiau svarbu ir žinoti, kaip tą idėją įgyvendinti. „Pirmuosius mano kurto dizaino batus pasiuvo profesionalūs batsiuviai. Iš pradžių maniau, kad tokiu principu ir dirbsiu, tačiau kuo labiau įnikau į kūrybinius procesus, tuo labiau jutau žinių trūkumą. Kankino klausimai, ar tam tikras detales bus įmanoma pritvirtinti, kiek batai bus patogūs ir patvarūs. Nusprendžiau išmokti pati ir įstojau mokytis į Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kuriame rengiami būtent avalynės gamintojai“, – pasakoja Deimantė.

 

Per dvejus metus trunkančius mokslus Kaune Deimantė išmoko naudotis avalynės gamybos priemonėmis ir įranga, individualiai paruošti kurpalius, atlikti avalynės formavimą ir daug kitų aktualių dalykų. Tiesa, Deimantei dar besimokant profesinėje mokykloje pavyko laimėti Lietuvos kultūros tarybos skirtą edukacinę stipendiją ir finansavimą dviejų savaičių intensyviems avalynės dizaino kursams Londono mados koledže.

Galimybė siekti garsiojo Jimmy Choo sėkmės

 

Londono mados koledžas priklauso garsiajam Londono menų universitetui ir užima antrą vietą tarp geriausiai pasaulyje vertinamų mados ir dizaino mokyklų. Tarptautinį pripažinimą turintis koledžas atvilioja žmones iš tolimiausių pasaulio kraštų. Daugeliui žinoma, kad šioje mokykloje avalynės kūrimo amato mokėsi ir pasaulinio lygio batų dizaineris Jimmy Choo, kuriantis batus Holivudo žvaigždėms.

Jau po pirmų koledže praleistų dienų Deimantė suprato, kad mokslų kokybė čia itin aukšta, o mokymosi tempas spartus – per dvi savaites nupiešė kelis šimtus skirtingų batų modelių, sukūrė savo batų kolekciją, pagamino bato prototipą, gavo naudingų dėstytojų patarimų ir kursų baigimo sertifikatą.

 

„Daugelis gamybos operacijų man buvo gerai atpažįstamos, o mokymo pagrindai panašūs kaip Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre. Londono mados koledže yra daug skirtingų avalynės gamybos kursų, tačiau visų kainos įkandamos tikrai ne kiekvienam. Būdama Londone supratau, kokią didelę ir neišnaudotą galimybę turime Lietuvoje. Profesinėje mokykloje dirba ir avalynės gamybos žinias perduoda tikri profesionalai“, – įgyta patirtimi džiaugiasi Deimantė.

 

Batai – ryškiausias garderobo akcentas

 

Jaunoji dizainerė savo kuriamais batais siekia ne tik kelti nuotaiką, bet ir nešti tam tikrą žinutę. Pasitelkus meistrų pagalbą jos kūryba nelieka nepastebėta. „Jeigu batai papuošti rankiniais laikrodžiais, tai mano žinutė, kad laimingi žmonės laiko neskaičiuoja ir tiesiog mėgaujasi gyvenimu. Batai su karaliaus ir karalienės kortomis neša žinią, kad kiekviena moteris karalienė ir šalia savęs verta karaliaus. Esu sukūrusi batus su galimybe juose keisti momentines nuotraukas“, – pasakoja Deimantė ir tikina, kad jos kuriami batai tampa svarbiausiu bendro įvaizdžio akcentu.

 

„Pati nešioju pagal savo prototipą kurtus batus ir jaučiu, kad panaši avalynė atrastų vietą daugelio žavių ir ryškių asmenybių garderobe. Tikiu, kad ateityje pavyks pereiti prie gamybos pardavimui ir savo kuriamų batų žinią paskleisti plačiau“, – savo kūrybine vizija dalijasi Deimantė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.