„Kelionė į šaškių šalį“ Vilniaus lopšelyje-darželyje „Delfinukas“

Gintarė Pečiulienė
,
direktorės pavaduotoja ugdymui

Šaškės – sportas ir vienas iš universaliausių laisvalaikio leidimo būdų. Šaškės yra protinis užsiėmimas, lavinantis skaičiavimo gebėjimus, atmintį, loginį ir strateginį mąstymą, skatinantis kūrybiškumą, ugdantis kantrybę.

 

Šaškių žaidimas yra mėgstamas tiek vaikų, tiek tėvų ir senelių. Auklėtojos su vaikais iš buityje besikaupiančių atliekų pasigamino šaškes, su kuriomis noriai žaidžia. Vaikai fantazavo, kūrė ir suprato, kad žaisti šį žaidimą gali panaudodami aplinkoje rastus daiktus.

 

Liepos 14 d. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Delfinukas“ 5–6 m vaikai buvo pakviesti į renginį „Kelionė į šaškių šalį“, kurios metu jie atsakinėjo į viktorinos klausimus, bandė išnarplioti galvosūkius. Buvo apžiūrėtos pačių pasigamintos šaškės: lenta iš picos dėžės, šaškės iš akmenukų, kriauklelių, kaštonų, butelių kamštelių ir kt. Po žaidimo vaikai vienas kitą pasveikino ir sutarė, kad laimėjo draugystė. Visi buvo apdovanoti padėkos raštais ir atminimo knygelėmis.

 

Atspėkite ir jūs mįslę, kuri privers pasukti galvą:

Namuose yra penkios sesės.
Emilija skaito knygą.
Barbora gamina valgyti.
Kotryna žaidžia šaškėmis.
Sandra džiausto skalbinius.
Ką veikia penktoji sesė?

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.