Keičiasi mokyklų veiklos kokybės įsivertinimo instrumentai – nebelieka „IQES online Lietuva“

Nuo sausio 1 d. stabdoma elektroninės mokyklų veiklos įsivertinimo sistemos „IQES online Lietuva“ (www.iqesonline.lt) veikla. Mokinių, jų tėvų, mokytojų apklausas apie mokyklos veiklos kokybę siūloma atlikti kitose interneto apklausų sistemose, naudojant ankstesnius klausimynus, kurie prienami švietimo portale Emokykla.lt.

 

Elektroninės mokyklų veiklos įsivertinimo sistemos „IQES online Lietuva“veikla sustabdyta dėl techninių trikdžių. Sistemos darbas nebus atnaujintas. Vadovaujantis asmens duomenų apsaugos reikalavimais, visis buvę asmens duomenys sistemoje „IQES online Lietuva“ yra sunaikinti.

 

Mokinių, jų tėvų, mokytojų apklausos apie mokyklos veiklos kokybę gali būti atliekamos kitose interneto apklausų sistemose, pavyzdžiui, Microsoft Office 365 Forms, Google Forms, apklausa.lt, manoapklausa.lt ir kt. Atliekant mokyklos veiklos kokybės įsivertinimą, galimos ne tik kiekybinės apklausos, bet ir kokybiniai duomenų rinkimo metodai (pvz., sutelktųjų grupių diskusija, interviu ir kt).

 

Klausimynų pavyzdžiai ir jų taikymo rekomendacijos paskelbti švietimo portale Emokykla.lt, skyrelyje „Pagalba mokytojui“.

 

2022 m. sausį numatomi nuotoliniai mokymai mokyklų atstovams apie klausimynų patalpinimą Microsoft Office 365 platformoje.

 

 

Redakcijos inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.