Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokiniai ir mokytojai pasiruošę tyrinėti, patirti ir tobulėti kartu su technologijomis

Ingrida Šelekienė
,
Kėdainių „Ryto“ progimnazijos pradinių klasių mokytoja

„Tyrinėkime, patirkime ir tobulėkime kartu su technologijomis“ – penktasis tarptautinis „Erasmus+“ projektas, vykdomas Kėdainių „Ryto“ progimnazijoje. Projektu siekiama domėtis informacinėmis technologijomis, dalytis gerąja patirtimi, semtis patirties ir žinių, tobulėti, susipažinti su kitų šalių švietimo sistemomis ir kultūra.

 

Viena iš daugelio projektuose vykdomų veiklų yra vizitai ir mokymai projekto partnerių šalyse. Tad lapkričio mėnesio pabaigoje mes, Kėdainių „Ryto“ progimnazijos mokytojos Ingrida Šelekienė, Violeta Katkuvienė, Ramunė Tijūnaitienė ir Neringa Maskoliūnienė, dalyvavome pirmame partnerių susitikime mokykloje Menchengladbacho mieste, Vokietijoje. Čia susitikome ir patirtimi dalijomės su mokytojais iš Italijos, Ispanijos, Turkijos ir Vokietijos.

Per vizitą svečius šiltai sutiko vietos mokyklos mokytojai ir mokiniai. Jie mielai supažindino su ugdymo įstaiga ir Vokietijos švietimo sistema, pristatė mokinių rankomis iš atliekų pagamintų robotų parodą ir robotų šokį, kurį projekto pabaigoje šoks visi dalyviai. Šeimininkai taip pat pakvietė į muzikos, geografijos, vokiečių kalbos pamokas ir organizavo mokymus apie tai, kaip praktiškai taikyti „Web 2.0“ įrankius įvairiose pamokose. Per mokymus partneriai sužinojo apie TPACK, susipažino su internetinėmis programomis „Quiver“, „Kahoot“, „WeSay“, „Scratch“, „Voki“, kurias pristatys grįžę į savo mokyklas ir ateityje taikys įvairiose projektinėse veiklose.

Tarptautiniai projektai taip pat suteikia galimybę susipažinti ir su šalių kultūra. Tad šis vizitas nebuvo išimtis. Susitikimo šeimininkai svečiams parengė ir įdomią kultūrinę programą, per kurią supažindino su krašto istoriniais objektais ir žymiomis vietomis. Aplankytas garsusis Menchengladbacho Borusijos futbolo stadionas, ketvirtas pagal dydį Vokietijos miestas Kelnas, šiaurės Reino-Vestfalijos žemės sostinė Diuseldorfas, „Duisburg-Nord“ kraštovaizdžio parkas, įkurtas senos plieno gamyklos vietoje.

Pirmasis susitikimas baigėsi. Visi projekto partneriai išvyko kupini įspūdžių, pasisėmę naujų idėjų ir pasiruošę įgyvendinti projekte numatytas veiklas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.