Kaziuko mugė

Ina Dolgovaitė
,
Panevėžio l.-d. „Žvaigždutė“ ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Šių metų kovo 2–3 d. Panevėžio lopšelis-darželis „Žvaigždutė“ organizavo Kaziuko mugę. Mūsų darželyje su pirmaisiais vieversiais apsilankė Kazytė ir Kaziukas, jie vaikams papasakojo, iš kur atsirado Kaziuko mugės idėja. Įstaiga ugdo tautines tradicijas, papročius. Priešmokyklinio ugdymo grupių ugdytiniai buvo paruošę keletą liaudiškų šokių ir dainų: „Koja koja, ranka ranka“, „Malūnėlis“, „Molio Motiejukas“, buvo deklamuojami eilėraščiai, menamos mįslės.

 

 

Renginio metu netrūko šurmulio, liaudiškų šokių, dainų, žaidimų, geros nuotaikos. Vaikai iš anksto ruošėsi Kaziuko mugei: darželyje su mokytojomis gamino mugės atributiką, rūpinosi prekyvietėmis, kvietimais. Namuose su tėveliais gamino įvairius rankdarbius iš popieriaus, medžio, medvilnės, molio. Prekyba vyko smulkiais pinigais. Tokiu būdu buvo siekiama suteikti teorinių ir praktinių finansinio raštingumo žinių, kurių vaikams prireiks ateityje priimant pagrįstus finansinius sprendimus. Ruošiantis renginiui, atsiskleidė įvairiausi vaikų gebėjimai.

 

Prie renginio organizavimo prisidėjo visa įstaigos bendruomenė. Niekas neišėjo tuščiomis rankomis.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.