Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio projektas „Dovana Lietuvai“

Valstybės atkūrimo šimtmečio akivaizdoje praeitis suvokiama ne tik kaip priežastis iškilmingai paminėti svarbią sukaktį, bet ir kaip paskata susimąstyti apie praeities svarbą dabarčiai. Kauno Tirkiliškių lopšelio-darželio bendruomenė, organizuodama projektą „Dovana Lietuvai“, subūrė keturiolika Kauno ikimokyklinio ugdymo įstaigų drauge švęsti Lietuvos šimtmetį. Per projektą vaikai susipažino su Lietuvos istorija, simboliais, mokėsi eilėraščių, diskutavo, gamino suvenyrines vėliavėles, užrašė ar nupiešė ant jų nuoširdžiausius linkėjimus savo Tėvynei. Vaikai rašė tai, ką diktavo jų širdelės: „Sveikinu proga gimimo dienos, lai nieko netrūksta tau niekados!“ (Vėjūnė, 6 m), „Su gimimo diena, būk stipri ir tvirta!“ (Joris, 6 m), „Tvirta būk lyg viršūnė kalnuos!“ (Smiltė, 5 m), „Džiaukis, švęsk ir spindėk, kad pasaulis žinotų, kad esi mums brangi!“ (Adas, 7 m). Linkėjimų buvo daug – pagaminta 300 vėliavėlių.

 

Vasario 15 d. džiugiai nusiteikę susirinkome į Laisvės alėją pabūti bendrystėje: kartu iš visos širdies sugiedoti „Tautišką giesmę“, padeklamuoti eilėraščių, sudainuoti linksmą Ingos Šeduikienės dainelę ,,Nupiešiu Lietuvą“. Liudyti kaip mes, maži ir dideli, mylime Lietuvą, trokštame matyti ją klestinčią ir laisvą. Pasidžiaugę į dangų paleistais trispalviais balionais, dainuodami lietuvių liaudies dainas, džiugindami ir kviesdami prisijungti praeivius, žygiavome eisenoje link Istorinės Lietuvos Respublikos Prezidentūros. Jos prieigose savo vėliavėlėmis papuošėme tris širdis, kurias skyrėme LR prezidentams Antanui Smetonai, Aleksandrui Stulginskiui ir Kaziui Griniui pagerbti.

Kurkime Lietuvos ateitį kartu ir būkime „dėkingi, kad mums likimas parinko gyventi Lietuvai“ (Vydūnas).

 

Neringa Šeštokienė

Tirkiliškių l.-d. direktorė

Aušra Adomaitytė

Tirkiliškių l.-d. direktorės pavaduotoja ugdymui

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.