Kauno miesto mokyklų mokinių mokomųjų bendrovių „Startuolių mugė“

Ilona Teresienė
,
Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė

Lapkričio 13 d. Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakultete vyko vienas tradicinių Tarptautinei verslumo savaitei skirtų renginių – Kauno miesto mokyklų mokinių mokomųjų bendrovių mugė-konkursas „Startuolių mugė“. Mugę-konkursą organizavo Kauno pedagogų kvalifikacijos centras ir miesto ekonomikos mokytojų metodinis būrelis.

Renginyje dalyvavo trisdešimt dvi mokinių mokomosios bendrovės iš devyniolikos Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų ir profesinio mokymo įstaigų. Pradedant Kauno technologijos ir Lietuvos sveikatos mokslų universitetų gimnazijomis ir baigiant Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokykla bei Kauno technikos profesinio mokymo centru.

Mokinių mokomosios bendrovės (MMB) varžėsi dėl vienuolikos nominacijų. Visi mugės-konkurso dalyviai parodė sumanumą ir išradingumą.

 

„Startuoliškiausios verslo idėjos“ nominacija atiteko MMB „Warm me up“ iš „Erudito“ licėjaus. Bendrovė ne tik gamina šiltukus, skirtus įvairioms kūno vietoms (rankoms, kojoms, kaklui, sąnariams), bet ir pateikia rekomendacijas, kaip juos panaudoti. Siūlo kaklajuostes, kuriose yra integruota vieta šiltukui (vidutiniška šiltuko šildymo trukmė 3 val., temperatūra +40 laipsnių), šlepetes, kuriose galima gulint ar sėdint šildyti sušalusias kojas, ir kitus produktus. Komandą pasveikino UAB „Optimalūs projektai“ vadovė Diana Katinienė.

 

Nominaciją „Kūrybiškiausia verslo idėja“ pelnė Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus MMB „Shop&Rock“. Mokiniai gamina žaisliukus, pakabinamus ant Kalėdų eglutės. Pagrindinės gamybos medžiagos yra miltai, druska ir vanduo. Suformavus žaislą, gaminys džiovinamas, paskui dekoruojamas. Tai reikalauja daug kantrybės ir fantazijos. Jaunuosius verslininkus pasveikino ir prizus įteikė UAB „Gurmena“ vadovė Lina Vyšniauskienė.

 

MMB „Numcut“ iš Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos nominuota „Už įdomiausią technologinį sprendimą“. Ši komanda sukūrė klaviatūros priedą, kuris pagreitina darbą kompiuteriu. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė UAB „Kilobaitas“ atstovė Aistė Mitkevičienė.

 

Nominacija „Inovatyviausia verslo idėja“ paskirta kitai Juozo Grušo meno gimnazijos komandai – MMB „Brigth Light“. Ši bendrovė sukūrė šviečiančią kuprinę, kuri pasitelkus LED šviestuvus apsaugo žmogų nuo nelaimingų atsitikimų tamsiu paros metu. Šiuos išradėjus pasveikino ir prizus įteikė Kauno technologijos universiteto lektorė Indrė Petrikė.

 

„Labiausiai mokyklos bendruomenei pritaikytą produktą“ pristatė Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos MMB „Home Industries“. Bendrovė kuria įvairias programėles mobiliesiems telefonams. Šiuo metu jos specializacija – būtent mokykloms pritaikyta telefoninė programėlė, kuri leis mokiniams greičiau ir patogiau pasižiūrėti mokyklos naujienas, savo tvarkaraščius ir bendrauti su mokytojais. Šią komandą pasveikino ir prizus įteikė Kauno pedagogų kvalifikacijos centro metodininkė Ilona Teresienė.

 

Dar viena Kauno pedagogų kvalifikacijos centro įsteigta nominacija „Draugiškiausias aplinkai produktas“ ir prizai atiteko Prezidento Valdo Adamkaus gimnazijos MMB „ECOfantastic“. Mokiniai mezga žaislus, juos kurdami panaudoja aliuminio skardines.

 

„Tinklalapių kūrimas prasideda nuo vartotojų poreikių. Įgyvendindami bendrovės tikslus, savo verslo idėją siūlome mokyklos bendruomenei – mokytojams ir kitiems darbuotojams. Bet kurio dalyko mokytojai tinklalapyje gali vykdyti savo veiklos sklaidą. Mūsų darbas – Jūsų šuolis į sėkmę!“ – teigė MMB „HOSTORA“ atstovai, įvertinti nominacija „Perspektyviausia idėja uždirbti daugiausia pelno“. Kauno buitinių paslaugų ir verslo mokyklos mokinius pasveikino ir prizus įteikė Lietuvos „Junior Achivement“ direktorė Andželika Rusteikienė.

 

Nominacija „Geriausias sprendimas mažiausiais kaštais“ paskirta Kauno „Aušros“ gimnazijos mokiniams. MMB „Pajusk 3D“ pristatė įvairių modelių lėktuvus, sukurtus naudojant 3D spausdintuvą. Šie modeliai yra skirti akliesiems, kad galėtų juos apčiuopti ir įsivaizduoti, kaip atrodo įvairūs lėktuvai. Idėją mokiniai sukūrė kartu su Aviacijos muziejaus atstovais, kurie norėtų įsigyti sukurtus modelius ir papildyti muziejaus ekspoziciją. Aktyviausi MMB atstovai Juras Survila ir Martynas Šatkauskas domisi aviacija ir naujomis technologinėmis galimybėmis. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė AB „Swedbank“ atstovas Mantas Giedraitis.

 

Kauno technologijos universiteto inžinerijos licėjaus MMB „Čiobrelis“ perka įvairias žoleles iš didmeninės prekybos tiekėjo. Paskui arbatėles perfasuoja mažesniais kiekiais ir pardavinėja. Mokiniai patys tyrinėjo arbatų sudėtį ir naudą sveikatai, formavo asortimentą. Ši mokinių mokomoji bendrovė apdovanota nominacija „Už tautiškiausią produktą“. Mokinius pasveikino ir prizus įteikė Vilius Benušis – advokatų profesinės bendrijos „Viliušis ir Astromskis“ atstovas.

 

Kauno Kovo 11-osios gimnazijos MMB „Second Touch“ gamina įvairius gaminius iš antrinių odos žaliavų, į gamybos procesą įtraukia ir negalią turinčius vaikus: išmokė juos atlikti tam tikras gamybos operacijas, bendradarbiauti, pildyti priėmimo į darbą dokumentus, prekiauti, o drauge ir lavinti smulkiąją motoriką. Pagrindiniai bendrovės produktai – papuošalai, diržai, piniginės, kiti smulkūs rankų darbo antrinių odos žaliavų gaminiai, lauko baldai. Šiai mokinių mokomajai bendrovei paskirta „Socialiai atsakingo verslo“ nominacija. Gimnazistus pasveikino ir prizus įteikė Vytauto Didžiojo universiteto atstovas dr. Mantautas Račkauskas.

 

MMB „EcoLithuania“ – tai jungtinė 5–6 klasių mokinių komanda iš „Erudito“ licėjaus. Vaikai nustatė problemą – miesto parkuose šiukšlių konteineriai dažnai būna perpildyti, todėl lankytojai kartais „kai niekas nemato“ numeta šiukšlę šalia. Mokinių kuriamas produktas yra ilgalaikiai šiukšlių maišeliai, kurių dirželį galima užsimauti ant rankos, tvirtinti prie dviračio. Tokį maišelį visada patogu turėti po ranka ir prireikus prisidėti prie gamtos priežiūros. „Tiek savivaldybė, tiek mes patys atsakome už gražią ir tvarkingą aplinką: parką, mišką ar žaliąją zoną“, – teigė bendrovės atstovai. Ši komanda nuoširdžiai gyrė savo gaminį, tad pelnė nominaciją „Geriausias produkto pristatymas“. Mokinius pasveikino ir prizus įteikė Kauno technologijos universiteto lektorė Rasa Gudonavičienė.

 

Visoms mokinių mokomosioms bendrovėms buvo įteiktos Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanės prof. Editos Gimžauskienės padėkos už dalyvavimą „Startuolių mugėje“.

Kauno pedagogų kvalifikacijos centro direktorės padėkos raštais buvo apdovanoti renginio rėmėjų atstovai – vertinimo komisijos nariai. Renginio organizatoriai dėkingi Kauno technologijos universiteto Ekonomikos ir vadybos fakulteto dekanei prof. E. Gimžauskienei ir rinkodaros koordinatorei Erikai Jucevičiūtei už pagalbą organizuojant renginį, taip pat lektoriams, skaičiusiems mokiniams paskaitas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.