Kaune pasibaigė keturioliktasis vaikų ir jaunimo folkloro festivalis „Baltų raštai-2022”

Rugsėjo 21–24 dienomis Kaune vyko XIV tarptautinis vaikų ir jaunimo festivalis „Baltų raštai-2022”, skirtas Lietuvos jaunimo metams. Festivalis subūrė daugiau kaip penkis šimtus dalyvių iš Lietuvos ir Latvijos. Miesto salėse vyko nemokami koncertai, vakaronės ir susitikimai. Netrūko šokių, žaidimų, mokymų, amatų, buvo ir netikėtų atradimų. Kaunas klegėjo nuo smagaus jaunatviško šurmulio, kuris nuskaidrino rudenėjantį miestą.

 

Keturias dienas žiūrovai kartu su folkloro ansambliais suko ratelius, aiškinosi baltiškų simbolių prasmes, piešė tradicinius lietuvių ir latvių ženklus, gamino žalvarinius papuošalus, verpė, audė, vijo juostas, vėrė šiaudinius sodus, drožė skudučius, karpė užuolaidėles, kūrė lino raižinius. Kūrybinėse dirbtuvėse smulkiuosius amatus pristatė meistrai: Agnė Miknevičiūtė, Vilija Ratautienė, Saulius Lipinskas, Airidas Skublickas, Odeta Bražėnienė, Audronė Mickutė, Jurgita Kilikauskienė, Inga Nėnienė.

 

 

Festivalio metu buvo galima gyvai pabendrauti su rašytoju Tomu Dirgėla, fotografu Petru Vaičiuliu, personalinių parodų autoriais ir baltiškų ženklų tyrinėtojais – dailininkais Virginijumi Kašinsku ir Monika Gineikiene.

 

Festivalio „Baltų raštai“ dalyviai su užsidegimu išmėgino savo jėgas pasakorių susitikime, etnožaidynėse, sutartinių giedojimo valandėlėje, dailės plenere ir šokių dūzgėse. Dideli ir maži buvo kviečiami į žaidimų rytmetį Kauno lopšelyje-darželyje „Žemyna“, į susibūrimą „Laimė ėjo per kiemelį/Laime gāja par pagalmu“, instrumentinės muzikos vakarą „Jaunas mėnulaitis“ ir jubiliejinį folkloro ansamblio „Serbentėlė“ koncertą.

 

Tradiciškai buvo paminėta ir Baltų vienybės diena. Palemono gimnazijos stadione vietos bendruomenė kartu su folkloro ansambliais „Instiliuks“, „Bitula“, „Alda“, „Piliarožė“ dalinosi apeigine duona ir gira. Degė aukuras, liepsnojo dideli šiaudiniai baltiški ženklai.

 

Kauno tautinės kultūros centras nuoširdžiai dėkoja Lietuvos kultūros tarybai, Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai, Kauno miesto savivaldybei, vaikų ir jaunimo folkloro ansambliams, visiems bičiuliams, partneriams, patikėjusiems festivalio verte ir padėjusiems surengti šventę.

 

Tegul baltiški raštai nepaliauja suktis ir stiprina meilę protėvių kultūrai!

 

Dalyviai vaikų ir jaunimo folkloro ansambliai: Slišānu šeima, „Skaņumāja“, „Auksinės stygos“, Jelgavos muzikos mokyklos kanklių ansambliai (Latvija), „Linksmoji armonika“, „Tautinukai“, „Žilvičiukai“, „Karklynėlis“, „Bitula“, „Alda“, „Piliarožė“, „Ratilėlis“, „Serbentėlė“, „Luotelė“, „Dailingė“, „Kauno bandonija”, Juozo Gruodžio konservatorijos, I-os muzikos mokyklos, Sakralinės muzikos mokyklos ansambliai (Kaunas ir Kauno r.), „Avilys“ (Varėna), „Dūzginėlis“ (Šilalės r.), „Sietynas“ (Utena), „Jaunimo Ramuva“ (Kupiškis), „Smilgelė“ (Kėdainių r.), „Čiučiuruks“ (Telšiai), „Vėjelis“ (Alytus), „Saulutė“ (Pasvalys), „Sadutė“ (Vilkaviškis), „Ralio“ (Klaipėda), „Instiliuks“ (Tauragės r.), „Žilvita“ (Kaišiadorys), „Auštaras“ (Kėdainiai), „Užnovietis“ (Šakių r.), „Dobilia“ (Jonava), Kauno l.-d. „Aušrinė“ ugdytiniai, Žiežmarių kultūros centro vaikų folkloro, Vaškų gimnazijos skudutininkų (Pasvalio r.) ansambliai.

 

Rengėjai: Kauno miesto savivaldybė, Kauno tautinės kultūros centras

Kauno tautinės kultūros centro veiklą finansuoja Lietuvos kultūros taryba

 

Nuotraukų galerija

 

Kauno tautinės kultūros centro inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.