Kas yra vaikystė?

Aušra Gužauskienė
,
Kauno r. Ilgakiemio mokyklos-darželio direktorė

Šiandien aš pamačiau vaikystę.

 

Šie metai išskirtiniai: vaikai linksmi, tėvai nuostabūs, mokytojos išradingos. Mokytojos Asta Sinkevičienė ir Reda Markauskienė subūrė bendraminčių komandą ir parašė įstaigos projektėlį, skirtą vaikų gynimo dienai paminėti. Į projekto įgyvendinimą buvo įtraukti visi: ugdytiniai, tėveliai ir įstaigos darbuotojai. Mokykloje-darželyje tiesiog klesti pasidalintosios lyderystės principai. Tėveliai ieškojo pačių gražiausių savo vaikučių nuotraukų. Mokytojos per veiklas kalbėjo apie vaikų teises ir pareigas. Mokytoja Jelena Verbylienė visoms kolegėms paruošė skaidres, kurias mokytojos naudojo pokalbiuose su vaikais. Meno vadovė Jūratė Balsienė su vaikais mokinosi linksmų dainelių. Techninio personalo darbuotojai paruošė erdvę lauko parodai. Iniciatyvūs tėveliai pasisiūlė papuošti lauko erdves balionais, o administracija suorganizavo siurprizą – putų šou.

 

Birželio pirmoji diena buvo saulėta, bet nesitikėjau, kad ji bus tokia įspūdinga. Iš pačio ryto vaikai, tėvai, kaimo bendruomenė ir įstaigos darbuotojai atidarė nuostabią vaikų nuotraukų parodą po atviru dangumi – „Aš laimingas. Aš protingas. Aš darbštus“. Neužilgo, vaikų laukė siurprizas. Ikimokyklinukai, priešmokyklinukai ir pradinukai, pro margaspalvių balionų arką, pateko į stebuklingą sodą – muilo burbulų ir putų festivalį. Vaikų juokas, krykštavimas ir teigiamos emocijos pripildė sodo erdvę. Jie maudėsi baltame vasaros sniege, džiaugėsi akimirka, dalinosi nuotaika su draugais. Festivalis baigėsi, bet ne šventė. Vaikai  persirengė, nes buvo šlaput šlaputėliai, truputį pailsėjo, suvalgė desertą ir suorganizavo koncertą sau ir savo draugams. Skambėjo linksmos dainos, judėjo nuotaikingi „traukinukai“ ir sukosi šokių rateliai.

 

Šiandien aš mačiau vaikystę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.