„Kartu paskaitykime knygelę“

Kauno lopšelio-darželio „Žilvitis“ „Bitučių“ grupės ugdytiniai sausį dalyvavo tarptautiniame projekte „Kartu paskaitykime knygelę“. Tai projektas, kuris leido plačiau, įdomiau ir išradingiau susipažinti su lietuvių vaikų rašytoja, dažniausiai kuriančia ne Lietuvoje. Evelinos Daciūtės knygos tapo puikia priemone puoselėti lietuviškas pasakas / istorijas, turtinančias vaikų kalbą, plečiančias žinias apie naujuosius Lietuvos rašytojus. Knygelėse istorijos – prasmingos, pamokančios ir įdomios, piešiniai ryškūs, spalvoti, leidžiantys vaikams savaip interpretuoti, kurti.

 

Vaikai kartu su mokytoja Renata Rudžioniene skaitė keturias rašytojos knygas: „Laimė yra lapė“, „Diena, kai nieko nenutiko“, „Kas pažįsta Šmikį Bilbą“, „Meškų istorijos: medaus mainai“. Aptarę istorijas, kūrė įsivaizduojamus girdėto teksto personažus / vaizdus. Iš knygos „Laimė yra lapė“ dauguma piešė lapę, „Meškų istorijos: medaus mainai“ – darė meškutį su perlų karoliais ir „virė“ Rozmari uogienę. Knygelė „Kas pažįsta Šmikį Bilbą“ vaikams pasirodė truputį nesuprantama, tad visi galvojo, kas galėtų būti tas Šmikis: gal jis mokytoja? Gal jis mama? Gal tai katė? Taip fantazuodami sukūrėme savo mąstymo žemėlapį. „Diena, kai nieko nenutiko“ – tai įvairių įvykių kupina diena, tad vaikai išsirinko statyti sieną. Pastatę Didžiąją Kinų sieną mėgino ją perlipti. Projektą vainikavo laimėtas susitikimas su rašytoja per „Zoom“ platformą. E. Daciūtė vaikams detaliau papasakojo, kaip pradėjo kurti knygas, išdavė knygos „Laimė yra lapė“ pieštas paslaptis. Vaikai drąsiai uždavinėjo klausimus.

 

Projektas vaikams leido per kūrybiškumą suprasti tekstą ir pažinti knygas, skatino kūrybiškumą ir vaizduotę, formavo įprotį domėtis knygomis. Šis projektas įtraukė ir tėvus – jie pirko E. Daciūtės knygas ir dovanojo grupės bibliotekėlei.

 

Kauno l.-d. „Žilvitis“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.