Kartu mes stipresni – mokyklų bendradarbiavimas

Žana Šunina
,
Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos anglų kalbos mokytoja
Eglė Bridikienė
,
Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos anglų kalbos mokytoja

Siekiant kurti mokyklą kaip pokyčiams atvirą ir nuolat besimokančią bendruomenę, puoselėjant jos kultūrą, mokykloms svarbu dalytis gerąja patirtimi ir mokytis vienoms iš kitų. Vykdant „Erasmus+“ projektą „Click on e-CLIL“ Vilniaus Sausio 13-osios progimnazijos „Erasmus+“ projekto grupė organizavo renginį Saugesnio interneto dienai paminėti. Dalytis patirtimi atvyko ir Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos „Erasmus“ grupė, vykdanti projektą „DiscriminACTion for a better IntegrARTion“. Šios inciatyvos tikslas – skatinti saugesnį vaikų ir jaunuolių naudojimąsi internetu bei suteikti informacijos apie „Erasmus+“ programą bei projektus.

 

Renginio svečiai Vilniaus miesto 5-ojo policijos komisariato vyriausioji tyrėja Kristina Bikbajeva ir vyresnioji tyrėja Laura Šimonienė, bendrovės „Telia“ vyresnysis inžinierius Ruslanas Lukjanovas papasakojo apie internete gresiančius pavojus, saugesnį naudojimąsi skaitmeninėmis technologijomis bei supažindino su saugiais problemų sprendimo būdais.

 

Sausio 13-osios progimnazijos bendruomenė buvo supažindinta su „Erasmus+“ projektų veiklomis, įgyvendinimo etapais, tarpiniais rezultatais.

5 ir 8 klasių mišrios komandos sudalyvavo protmūšyje apie saugesnį internetą ir projektų šalis-partneres. Mokiniai džiaugėsi šia neįprasta patirtimi, galėdami papasakoti apie savo veiklą bei išgirsti ir pamatyti, ką mokiniai veikia kitose mokyklose. Visi vienu balsu tvirtino, kad tokie pasikeitimai gerąja patirtimi labai naudingi bei įdomūs. Jie ne tik susipažino su kita mokykla ir joje vykdoma veikla, bet ir patobulino pristatymo gebėjimus.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.