Karolis Sankauskas: „Universitetas – vieta, kurioje išmokstama bendrauti“

Neda Černiauskaitė

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) Karolis Sankauskas baigė Aplinkos inžinerijos fakultetą. Mokykloje vyrui sekėsi tikslieji mokslai, tad dėl šios priežasties jis nusprendė pasirinkti anuomet retesnę aplinkos apsaugos inžinerijos studijų kryptį.

„Įdomiausi buvo pirmieji mėnesiai, praleisti universitete. Kai atvykau studijuoti į daugiatūkstantinę terpę supratau, kad tai ne tik mokslo įstaiga, bet ir vieta, kurioje reikia stengtis, norint išlikti. Niekas negaišta laiko su tais, kurie nesistengia mokytis“, – pasakoja Karolis.

VGTU absolvento teigimu universitetas – ta vieta, kurioje išmokstama bendrauti, prisitaikyti, pažinti pasaulį. Visos sukauptos žinios praverčia ateityje, jas galima pritaikyti praktiškai.

Baigęs studijas, Karolis įkūrė bendrovę „Projektavimo sprendimai“, kuri jau 15 metų sėkmingai veikia. Dirbant teko prisidėti prie įvairių projektų įgyvendinimo.

„Įdomus ir sudėtingas buvo naujo „Mantingos“ fabriko projektavimas, kurio metu turėjome sukonstruoti nepertraukiamos gamybos pastatą, kuriame tilptų 1 200 darbuotojų. Taip pat – „Speedway“ naujos kartingų trasos Lietuvoje, projektavimas“, – sako VGTU absolventas.

 

Keisti senus pastatus, pavyzdžiui, gamyklas, pritaikyti jas naujam gyvenimui, keičiant veiklos pobūdį – vienas malonumas. Tačiau įdomiausi tie projektai, kurie yra pastebimi ir džiugina žmones, tokie, kaip Bernardinų parkas ar Tiškevičių dvaras Užutrakyje.

Bendrovės įkūrėjas kasdien susiduria su įvairiais iššūkiais. Pagrindinis – kaip kuo daugiau laiko išnaudoti produktyviai. Norint tai padaryti, reikia suburti komandą, ją motyvuoti.

„Kiekvieną rytą peržvelgiu savo dienotvarkę. Tuomet einu į susitikimus, per dieną jų – nuo kelių iki keliolikos. Dažniausiai stengiuosi rengti susitikimus biure, tačiau, kai pasižiūriu į nuvažiuotų kilometrų skaičių per dieną, nejaukiai nustembu – tenka daug laiko praleisti automobilyje“, – teigia Karolis.

 

Šiuo metu Karolis dirba prie naujo VGTU Antano Gustaičio aviacijos instituto (AGAI) pastato projekto. Tai – fakulteto priestatas, pagyvinsiantis esamą statinį, įkvėpsiantis gyvybės, suteiksiantis išskirtinumo. Čia bus naujų auditorijų, kuriose vyks paskaitos studentams, taip pat persikels administracija. Lauke bus projektuojamas nedidelis pakilimo takas, pastato viduje kabės ultralengvasis lėktuvas, kuris primins, kur esi, kuo nori tapti ateityje.

„Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjau todėl, kad norėjau atiduoti tam tikrą duoklę – sukurti gražų pastatą ir taip universitetui atsidėkoti už įgytas žinias. Norėjau suprojektuoti tokį pastatą, kuriame besimokydami studentai didžiuotųsi mokslo įstaiga“, – pasakoja Karolis.

 

Karolis teigia, kad jo siekis – jog studentai naujojo pastato nuotraukomis dalintųsi socialiniuose tinkluose. Juk šis pastatas „turės tvirtą charakterį“, o besimokantys kituose universitetuose susimąstytų, kad „vertėjo ir man čia studijuoti“. Jauniems žmonėms – įvaizdis bei išskirtinumas yra vienos iš svarbiausių detalių.

„Man svarbiausia neužmigti ant laurų ir išlikti lyderių gretose. Noriu kurti išskirtinius projektus, kuriais galėtų džiaugtis kuo daugiau žmonių“, – teigia VGTU absolventas.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.