Karjeros diena – galimybė pažinti kitus ir save

Irena Stuglienė
,
direktoriaus pavaduotoja ugdymui

„Smagu, kad yra Karjeros diena“, – džiūgavo mokiniai saulėtą ir jau pavasariu kvepiančią kovo 9-ąją, kai Švenčionių progimnazijoje karaliavo penktoji tradicinė Karjeros diena, skirta pažintinei, praktinei veiklai, ugdančiai mokinių bendrąsias ir karjeros kompetencijas. Visą dieną mokykloje vyko įkvepiantys susitikimai, įdomūs pokalbiai, smagūs užsiėmimai, nes tądien įprastas pamokas pakeitė suplanuotos įvairios veiklos, kurias organizavo progimnazijos ugdymo karjerai darbo grupė, klasių vadovai, tėveliai, svečiai iš kitų ugdymo įstaigų, organizacijų.

Šių metų renginys tikrai įspūdingas ne tik dėl dalyvių gausos, bet ir plačios, daugybę įvairiausių veiklų ir dalykų aprėpusios programos. Nuo pat ryto progimnazijoje virte virė veikla, prasidėjusi Karjeros dienų atidarymu.

 

Po jautrių tautiniais drabužiais pasipuošusių mokinių eilių, skirtų Kovo 11-ajai, mano, direktoriaus pavaduotojos ugdymui Irenos Stuglienės, įžanginio žodžio bei progimnazijos mokinių prezidento Roko Petrovičiaus įkvepiančių minčių apie meilę tėvynei ir jaunosios kartos galimybes mokyklos direktorius Jurijus Semaško pasveikino gausiai susirinkusią progimnazijos bendruomenę, svečius. „Viena mūsų progimnazijos sėkmės priežasčių – tai stipri bendruomenė su savomis tradicijomis. Šiemet Karjeros dieną rengiame jau penktą kartą, tad turime geros tokio renginio organizavimo patirties. Džiaugiamės, kad galime šauniems savo progimnazijos mokiniams pasiūlyti mokslo įvairovę vienoje vietoje. Tai – labai svarbu. Visi, į kuriuos kreipėmės, geranoriškai atsiliepė į mūsų kvietimą dalyvauti, atsivežė įdomių pristatymų. Na, o mokiniai turi puikią galimybę geriau suprasti savo poreikius, „pasimatuoti“ savo pasirinkimą“, – renginio idėją pristatė progimnazijos direktorius. Gražia mokyklos iniciatyva pasidžiaugė bei sėkmingos ir produktyvios dienos linkėjo Švenčionių rajono savivaldybės tarybos narė Vida Rastenienė, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos direktorė Rima Razmienė, Švenčionių profesinio rengimo centro direktorė Milda Gustienė-Vilniškė ir kt.

 

Verslumo ir idėjų mugėje dėmesį traukė mokinių ir jų tėvelių pagaminti papuošalai, suvenyrai, atvirukai bei įvairiausi skanėstai: pyragaičiai, vafliai, keksiukai, sausainiai ir kt. Galima buvo įsigyti verbų, medinių žvakidžių, dailiai pasiūtų drabužėlių, kruopščiai pagamintų originalių namų dekoracijų. Žaismingą ir pavasarišką mugės nuotaiką kūrė šiais metais ypač gausi ir įvairi mokinių bei jų tėvelių, senelių ir netgi prosenelių kūrybinių-meninių darbų paroda, kurioje darniai sutilpo net keturių kartų kūryba. „Žinojome, kad mūsų progimnazijos bendruomenėje yra daug talentingų ir kūrybingų žmonių, bet kad tiek daug ir tokių nuostabių, nesitikėjome“, – sakė mugės dalyviai, grožėdamiesi, stebėdamiesi ir tyrinėdami parodos eksponatus.

Į šurmuliuojančią mugę puikiai įsiliejo ir sienas papuošę stendiniai pranešimai, kuriuose puikavosi progimnazijos mokinių įdomiausi projektiniai darbai, per įsimintiniausius renginius užfiksuotos akimirkos, klasių sienlaikraščiai, reklaminiai stendukai.

 

Verslumo ir idėjų mugei pasibaigus, visi sugužėjo į klases, kuriose prasidėjo pagrindinė Karjeros dienos dalis – pamokos-praktinės veiklos „Kuriame kartu“. Skatindami mokinių norą atrasti save, išsiaiškinti savo vertybinius prioritetus, polinkius, gabumus ir gebėjimus, suvokti, kurioje srityje asmuo gali save geriausiai realizuoti, šiais metais pasirinkome mokslinę kryptį, tad „Kuriame kartu“ mokytojais tapo įvairių sričių profesionalai. Jie pasidalijo patirtimi ir atskleidė ne vieną paslaptį, padėsiančią kelti asmeninius tikslus, skatinančią motyvaciją tikslingai siekti žinių. Ugdymo karjerai darbo grupės, ypač mokytojos Liudmilos Semaško, iniciatyva vyko 18 skirtingų užsiėmimų, per kuriuos klasių bendruomenės, t. y. mokiniai, jų tėveliai ir netgi seneliai, klasių vadovai, mokytojai, sužinojo daug naujų dalykų apie lazerių technologijas, paleontologijos ir geologijos sritis, inžinerinę pramonę, programavimą, chemijos mokslo galimybes, kibernetinį saugumą, darbo rinkos aktualijas ir dar daug kitų dalykų. Užsiėmimus vedė lazerių specialistas prof. habil. dr. Aleksandras Dementjevas, dr. Andrejus Spiridonovas iš Vilniaus universiteto, „Barclays Group Operations“ kibernetinio saugumo komanda, Švenčionių profesinio rengimo centro mokytojai ir mokiniai, gausi Visagino profesinio rengimo centro mokytojų ir mokinių komanda, Darbo biržos specialistė ir kt. Per visus šiuos užsiėmimus kiekvienoje klasėje vyravo puiki nuotaika, šiltas bei geranoriškas bendradarbiavimas ir, be abejo, begalinis noras kuo daugiau pamatyti, išgirsti, patirti.

 

Karjeros dienos „mokytojų“ profesionalumas, gebėjimas sudominti jaunąją kartą atsispindėjo mokinių išsakytuose žodžiuose: „Patiko, kad buvo įvairių specialybių atstovų, kurie sugebėjo įdomiai perteikti informaciją ir pasiūlė linksmų, naudingų žaidimų bei veiklos“, „Veikla padėjo suvokti savo asmenines savybes, gebėjimus, interesus, analizuoti savo gyvenimo ir karjeros vertybes“, „Smagu, kad galime netradiciniais būdais ieškoti savęs, savo interesų srities“ ir t. t. Renginiu sužavėti buvo ir mokinių tėveliai bei svečiai: „Socialiniai įgūdžiai jaunam žmogui yra tokie pat svarbūs, kaip ir akademiniai pasiekimai, todėl esame įsitikinę, kad komandinis darbas, refleksijos ir komunikacija turėjo teigiamą poveikį mokiniams“, „Puiku, kad tai vyksta mokykloje. Ši karta turi priėjimą prie informacijos lobyno, bet niekas neatstos tiesioginio bendravimo ir nuoširdžių pamokų, skatinančių ieškoti ir eiti pirmyn.“

 

Pasisėmę patirties, išmonės ir patyrę daugybę gerų emocijų, mokiniai, klasių vadovai, renginio svečiai visi drauge dalijosi dienos įspūdžiais. Kiekviena klasės bendruomenė kartu su „Kuriame kartu“ veiklos organizatoriais drąsiai lipo ant scenos ir pasakojo apie įspūdingiausią Karjeros dienos patirtį. Visi teigė, kad ši diena buvo turininga, įdomi, prasminga, kupina džiugių akimirkų. „Vienintelis jos trūkumas – greitai bėgantis laikas“, – labai rimtai kalbėjo renginio dalyviai, pasiryžę tęsti pradėtas veiklas…

 

Dėkojame progimnazijos bendruomenei – puikiam darbuotojų kolektyvui, šauniems mokiniams, ypač dėkojame su mumis buvusiems ir savo patirtimi bei žiniomis pasidalijusiems savo srities profesionalams. Svarbu skatinti jaunuolių norą atrasti save, suvokti, kurioje srityje asmuo gali save geriausiai realizuoti, padėti jaunam žmogui kelti savigarbos lygį, ugdyti socialinius įgūdžius, užmegzti naujus kontaktus, labiau pasitikėti savimi. Ypač svarbu tai, kas esi dabar, ir dar svarbiau, kuo tapsi rytoj, nes gera karjera – tai išsipildžiusi žmogaus svajonė, lemianti gyvenimo kokybę.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.

Vienas komentaras

  • Nieko sau!

    Iš nuotraukose atsispindinčių veiklų matyti, kad mokiniams tikrai turėjo būti labai įdomu!