Kariuomenės dienos minėjimas Alytaus Putinų gimnazijoje

Greta Mikelionytė
,
IIIb klasės gimnazistė

Kariuomenės dienos paminėjimas gimnazijoje III-ųjų klasių gimnazistams prasidėjo Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto vadovo, LR Seimo nario Lauryno Kasčiūno paskaita apie valstybės saugumą. Šiuo metu valstybė susiduria su rimtais iššūkiais šioje srityje, tačiau juos ne tik sėkmingai atlaiko, bet ir tampa vis stipresne.

 

„Tik įėjus maloniai nustebina mokiniai ir mokytojai, dėvintys šaulių uniformas. Mokykloje jau vakar buvo minima Lietuvos kariuomenės diena, todėl kieme vaikai mokomi rikiuotės pagrindų, sporto salėje – šaudymo iš lankų, vyksta ir kitokios treniruotės. Tai gimnazija, kurioje veikia šaulių būreliai, šauliškos klasės. Turėjau galimybę pabendrauti ir su mokiniais – kalbėjomės apie priešišką propagandą, kaip ją atpažinti ir apie pilietinės valios gintis svarbą“, – po apsilankymo apie gimnaziją kalbėjo Laurynas Kasčiūnas.

 

Kitas svečias, aplankęs gimnazistus, minint Kariuomenės dienos 103-ąsias metines – LR Seimo narys, Lietuvos karo istorikas, politikas, humanitarinių mokslų daktaras, profesorius Valdas Rakutis. Istorijos pamoka apie Alytų ir jo apylinkėse vykusias kovas dėl Lietuvos laisvės ir nepriklausomybės iš naujo atvertė istorijos prisiminimų puslapius, kuriuos buvome sklaidę per istorijos pamokas. Svečias sakė, kad mokyklose turi vykti pilietiškumo stiprinimas, šaulių klasės, kurios yra mūsų gimnazijoje, jauno žmogaus širdyje ugdo patriotizmą, atsakomybę, meilę savo Tėvynei.

 

Gimnazistai uždavinėjo įvairius klausimus, į kuriuos gavo kompetentingus LR Seimo narių atsakymus. Už geriausius pateiktus klausimus gimnazistai buvo apdovanoti dovanėlėmis, atvežtomis Seimo nario L. Kasčiūno.

 

III-iokai žiūrėjo geriausią Pirmojo pasaulinio karo tema filmą.

 

Iš refleksijų:

Greta Mikelionytė

Renginys buvo labai įdomus. Įdomi ir svarbi tematika bei puikus bendravimas su mokiniais.

***

Urtė Jakutytė

Filmas patiko. Seimo nariai papasakojo įdomios ir naujos informacijos, laikas neprailgo.

***

Aureja Pasukonyte

Paskaitos patiko,  sužinojau daug naujų dalykų.

 

Renginį koordinavo Medijų ir informacinio raštingumo (MIR) koordinatorė, bibliotekos vedėja Marytė Žuromskienė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.