Karantinas – ne kliūtis būti geriausiais

Vilma Dainienė
,
profesijos mokytoja metodininkė

Ne paslaptis, kad profesinis meistriškumas būsimiems jauniesiems specialistams labai svarbus. Todėl, minint Europos profesinių gebėjimų savaitę, visą spalio mėnesį Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centre vyko tradiciniai profesinio meistriškumo konkursai (šiais metais konkursuose dalyvavo pagal dvejų metų trukmės mokymo programas besimokantys mokiniai). Tokie konkursai motyvuoja geriau mokytis, skatina mokinius tobulėti, o svarbiausia – parodo būsimų darbuotojų profesines kompetencijas.

 

Šie mokslo metai kupini iššūkių, taigi jų netrūko ir meistriškumo konkursuose, nes mokiniai savo gebėjimus rodė ne tik tradiciškai, bet ir nuotoliniu būdu.

Iš viso vyko beveik dvi dešimtys konkursų, jų metu mokiniai praktiškai taikė įgytas žinias. Būsimieji vizualinės reklamos gamintojai, interjero apipavidalintojai, kosmetikai, auklės, floristai, fotografai, apeigų ir švenčių organizatoriai, socialinio darbuotojo padėjėjai, kirpėjai, masažuotojai, siuvėjai atliko užduotis, reikalaujančias tiek profesinių žinių, tiek bendrųjų gebėjimų.

Profesinių gebėjimų savaitės metu išrinkti ir geriausi jaunieji verslininkai, matematikai bei socialinių mokslų žinovai, jų gebėjimai ir žinios ne mažiau svarbios pradedant darbinę karjerą.

 

Mokinius konkursams ruošė jų profesijos mokytojai, jie ne tik geri specialistai, bet ir savo profesijos ambasadoriai, kasdien besidalijantys žiniomis, patirtimi, propaguojantys savo profesiją, garsinantys mokytojo vardą. Geriausiai profesinio meistriškumo konkursuose pasirodę mokiniai apdovanoti padėkomis, kurios, būsimiesiems darbo rinkos dalyviams, bus puikus įrodymas, liudijantis jų kompetencijas, kūrybiškumą ir profesionalumą.

 

Smagu, kad konkurso dalyvių darbus mokymo centras gali parodyti visai bendruomenei ir svečiams. Žinoma, šiuo metu įvairiose centro erdvėse juos gali pamatyti tik nedidelė bendruomenės dalis, tačiau šiuolaikinės technologijos leidžia darbų rezultatais dalytis virtualioje erdvėje. Didelė dalis darbų pristatoma internete, visi besidomintys gali juos pasižiūrėti, o jei jaunųjų specialistų meistriškumas žavi, − spausti simbolį „Patinka“.

 

Visus mokinių darbus galima pamatyti centro tinklalapyje www.vpvpmc.lt, o labiausiai patikusius – įsigyti naujoje centro elektroninėje parduotuvėje − www.edupaslaugos.eu.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.