Karaliaučiaus mokytojų vasaros seminaras

Aleksas Bartnikas
,
seminaro projekto vadovas

Tauragėje birželio 6–8 d. vyko Kaliningrado srities lietuvių kalbos ir etninės kultūros mokytojų vasaros metodinis-pažintinis seminaras „Tauragės ir Kaliningrado srities ugdymo įstaigų lietuvių kalbos ir etninės kultūros mokytojų bendradarbiavimo ir partnerystės santykių plėtojimas švietimo ir kultūros srityse“.

 

Svarbu ir reikšminga, kad renginys prasidėjo per Tauragės r. savivaldybės mero Sigito Mičiulio priėmimą. Savivaldybės vadovas šiltai pasveikino atvykusius pedagogus ir pakvietė atrasti, pažinti Tauragės kraštą, kuriame puoselėjama kultūra, nuosekliai plėtojamas tarptautinis bendradarbiavimas, kur gamta ir žmonės kuria gyvenimą, o rytojus kuriamas šiandien. Susirinkusiesiems buvo įteikti itin vaizdingi albumai apie Tauragę.

Čia taip pat buvo pagerbta tauragiškė pedagogė Emilija Algaudė Bukontienė. Moteris per 20 metų Nemano (Ragainės) rajono Uljanovo (Kraupiško) vidurinėje mokykloje dirbo lietuvių kalbos mokytoja. Ji apdovanota Kaliningrado regioninės lietuvių kalbos mokytojų asociacijos padėkos raštu ir atminimo dovanėle.

 

Pagrindiniai seminaro vykdytojai – Tauragės pagalbos mokytojų ir mokinių pagalbos centras (direktorė Vida Mejerienė) ir Tauragės r. savivaldybės švietimo ir sporto skyrius (vedėjas Egidijus Šteimantas) – rengdami programą numatė įvairių priemonių.

Seminaro dalyviai aplankė Tauragės krašto muziejaus ekspozicijas ir Martyno Jankaus muziejų Bitėnuose. Rambyno kalno papėdėje prie Vydūno kapo viešintys pedagogai sudainavo dvi didžiojo tautos žadintojo dainas „Mes Lietuvos vaikai“ ir „Lietuva“.

Gerų įspūdžių ir emocijų dalyviai patyrė Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centre, kur vyko vilnos vėlimo paslapčių edukacinis užsiėmimas. Lankytojams taip pat pavyko paskanauti senoviško žemaitiško šiupinio.

 

Buvo numatyta aplankyti ir švietimo įstaigas. Tauragės moksleivių kūrybos centro direktorė Jolanta Kazlauskienė išsamiai pristatė centro neformaliojo ugdymo patirtį. Įdomus faktas, kad čia pakankama vietos ir dėmesio ne tik vaikams ir jaunimui, bet ir suaugusiesiems.

Ypač įspūdinga viešnagė buvo Tauragės „Šaltinio“ progimnazijoje. Svečius pasitiko mokyklos pučiamųjų instrumentų orkestras, mokiniai supažindino su savo ugdymo įstaiga ir noriai bendravo su jos lankytojais. Svečiai buvo itin sužavėti mokinių koncertine programa. Savo meistriškumu nustebino skaitovai, jaunių liaudies šokių grupė, kapela, kanklininkės ir skudutininkai.

 

Seminaro pabaigoje jo dalyviams įteikti Tauragės pagalbos mokytojui ir mokiniui centro pažymėjimai. Karaliaučiaus krašte lietuvių kalbą ir etnokultūrą dėstantys pedagogai dėkoja seminaro rengėjams ir pagrindiniam rėmėjui Švietimo ir mokslo ministerijai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.