Kalėdų šventės laukimas

Erika Steponaitienė, Asta Urbonė
,
renginio organizatorės, priešmokyklinio ugdymo grupių mokytojos

Visą gruodžio mėnesį Šiaulių „Romuvos“ progimnazijos priešmokyklinio ugdymo grupių vaikų veiklos yra susijusios su advento laikotarpiu. Grupėse kabo advento kalendoriai – vaikai kas dieną gauna po laiškelį, kuriame nurodomos dienos veiklos, užduotys. Advento sekmadienius padeda skaičiuoti grupėse esantys advento vainikai. Visos grupės erdvės atspindi Kalėdų šventės laukimą – papuoštos eglutės, eksponuojami lankstiniai iš popieriaus „Nameliai“, iš kurių sklinda žvakių šviesa. Kuriant tokią aplinką, siekiama, kad vaikai pajustų ir suprastų, kas yra adventas, kokia tikroji Kalėdų laukimo prasmė, ugdytųsi pagarbą lietuvių liaudies papročiams ir tradicijoms.

 

Baigiamasis advento laikotarpio renginys – advento vakaras, kuris vyko gruodžio 17 d. Į progimnazijos aktų salę susirinko priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai, jų šeimos nariai ir grupių pedagogai. Advento vakaras prasidėjo bendra abiejų grupių giesme „Baltas angelėlis“. Apie stebuklingą laiką – Kalėdų metą – vaikai deklamavo eiles. Šokio mokytoja Daiva kartu su vaikais pašoko šokius „Oi atvažiuoja leliu Kalėda“ ir „Katins juods“.

Po dainų ir eilėraščių visi šventės dalyviai buvo pakviesti pasiskirstyti į septynias užduočių stoteles: „Giesmių pynės“, „Žvakių kūrėjai“, „Šiaudinių žaisliukų gamintojai“, „Juostų pynėjai“, „Duonos recepto kūrėjai“, „Duonos raikytojai“, „Švelnukų gamyba“. Kiekvienoje stotelėje-dirbtuvėlėse vaikai kartu su tėveliais atiko kūrybines užduotis: kūrė muzikinį sveikinimą, gamino įvairias puošmenas advento vainikui, aptarė, kokių produktų reikia duonai išsikepti ir ruošė gardžias vaišes.

 

Atlikus darbus visi drauge stojo į didžiulį ratą ir savo sukurtais darbeliais papuošė advento vainiką. Pabaigoje pedagogės pakvietė visus šventės dalyvius susikibti už rankų ir, einant į gražiausią metų šventę – Kalėdas, padeklamuoti eilėraštį „Kalėdos“, pasiųsti vieni kitiems linkėjimus.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.