Kalėdų laukimas – jau istorija…

Aurelija Dirginčienė
,
mokytoja

Paskutinis pirmadienis iki Kalėdų

Elzė D. atkeliauja su lauknešėliu paukšteliams. Jiems tikrai reikalinga mūsų pagalba.

Gabija ir Aistė moko klasės draugus dirbti su FlipaClip programėle. Trečiokai pristato lapkričio mėnesį perskaitytas knygeles. Vieni vaidino, kiti skaitė ištraukas, pasakojo ar net demonstravo video pristatymus.

Trečiokai paruošė ir pristatė darbus „Kieno oda gleivėta“ Ne tik pristatė, bet, norėdami suprasti varlės metamorfozę, ją pavaizdavo naudodami wickeditor programėlę. Visa klasė atsidūrė kurkiančioje baloje

Paskutinis antradienis iki Kalėdų

 

Eilėraščių apie žiemą rytmetys. Skamba pripažintų poetų, o taip pat ir klasės draugų kurti eilėraščiai. Štai Mėtos Gurejevos kūryba:

 

Artėjančios Kalėdos

Užklojo žolę balta sniego skraistė,

Visur balta balta ir slidu!

Vaikai stato besmegenius,

Ir laukia sniego mūšio džiaugsmo.

 

Juk žinome visi visi,

Artėja spindinčios Kalėdos!

Visi jau puošia eglutes,

Ir džiaugiasi artėjančia šventė!

 

Adelė savo kūrybos eilėraštį įrašė ir klasei pristatė video. Sulaukė daug aplodismentų. Vaikams labai patiko.

 

„eTwinning“ projektas „24 steps Christmas“, kurio partneriai iš Turkijos ir Lietuvos, pakvietė į nuotolinį susitikimą. Visi partneriai pristatė savo kalėdines tradicijas. Mūsų paruoštą darbelį pristatė net 7 vaikai, juk tai didžiulė praktika ir patirtis kalbėti angliškai. Mūsų klasės vaikai dainavo „Laiškas Kalėdų Seneliui“ ir visi visi varžėsi „Kahoot“ – kas daugiau žino angliškų žodžių apie Kalėdas. Virė tikros aistros. Smagu buvo save įvertinti ir įsivertinti ir… suprasti, kad mokslui galo nėra.

 

Vėl darbas grupelėse. Tik šįkart jas išrinko www.classtools.net programėlė. Vėl pasidalinimas darbu, roboto dalys, programėlė SketchesSchool. Tikslas – sujungti roboto dalis. Kaip tai pavyks? Teks pasukti galveles, išsirinkti tinkamas programėles. Bandysim.

Paskutinis trečiadienis iki Kalėdų

 

Tęsiam robotų temą. Svečiuose Dainų progimnazijos Šiaulių m. Metų mokytoja Jolita Kaupienė. Edukacija apie Vrobotus. Mokomės programuoti vexcode programa. Oho, kiek laukė iššūkių! Suprogramuoti savo vardo ir pavardės raides – tai dar nieko. Tačiau valyti vandenyno koralinį rifą nuo šiukšlių – nemenkas iššūkis visiems. Ir kaip puiku ir smagu, kad daugumai pasisekė surinkti 30, 40 ar net 53,5 kg šiukšlių! O Arnas taip užsidegė veikla, kad šį darbą pratęsė namuose ir vandenyno šiukšlių surinko 55 kg!

Iš 8b klasės mokinių priėmėme Taikos ugnį.

Paskutinis ketvirtadienis iki Kalėdų

 

Diena prasidėjo šokiais – mankšta, paskutinių advento kalendoriaus lapelių traukimu ir skaitymu. Skriejo linkėjimai klasės draugams už ekrano (kaip gaila, kad kiekvieną dieną turime dirbančių per „Teams“) . Vaikų laukė rimta viktorina apie Kalėdas. Paaiškėjo, kad dar daug ko nežinome ir tai reikia išmokti. Ir pagaliau – keitimasis dovanėlėmis. Kaip smagu! Traška vyniojamas dovanų popierius, šypsenos nedingsta nuo veidų.

 

Rikiuojamės ir keliaujame į Jurgio bažnyčią. Kai kam tai pirmas kartas. Kyla ne vienas klausimas, kada stoti, kada klaupti… Pasidžiaugę savo piešinių Angelų parodėle eksponuojama bažnyčioje, skubame į repeticiją. Laukia dar pasibuvimas klasėje ir šventinis koncertas. Visiems gražių, sveikų, linksmų, ramių švenčių linkėjo trečiokai!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.