Kalėdinių varpelių aidas Europos mokyklose

Jurga Naimavičiūtė-Skuolienė
,
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro anglų kalbos mokytoja
Rasa Rusovičiūtė
,
Lietuvos kurčiųjų ir neprigirdinčiųjų ugdymo centro socialinė pedagogė

Ar žinote, kaip skamba populiarioji kalėdinė daina „Jingle Bells“ (liet. „Žvanga žvangučiai“), sukurta amerikiečių kompozitoriaus ir muzikos mokytojo James Lord Pierpont, lenkų, portugalų, turkų ir lietuvių gestų kalbomis?

 

Tarptautinio „eTwinning“ projekto „Kartu mes esame Europa“ (angl. „Together we are Europe!“) dalyviai pramoko šiomis kalbomis dainuoti gruodžio 22-ąją, kalėdinio susitikimo metu vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje „Zoom“.

 

Mokiniai ir mokytojai buvo suskirstyti į keturias grupes, o kiekviena grupė, gavusi užduotį, kokia kalba teks dainuoti „Jingle Bells“ priedainį, išsiskirstė į „Zoom Breakout“ kambarius, ten intensyviai mokėsi. Sugrįžusios komandos parodė savo sugebėjimus. Visi dainavo puikiai – aidėjo juokas, švietė šypsenos – pasklido šventinė Kalėdų dvasia!

 

Rugsėjo mėnesį prasidėjęs projektas sėkmingai tęsė veiklą ir karantino metu. Mokiniai kūrė projekto logotipą, žaidė mokymui(si) ir vertinimui skirtoje „Kahoot“ programoje, sudainavo „Jingle Bells“ tarptautinio susitikimo metu. Projekte įgyvendinama bendra strategija, susijusi su europiniu vertybių ugdymu – tolerancijos, nediskriminavimo, pagarbos.

 

Mokiniams šios projektinės veiklos labai patiko, tad po Naujųjų metų jų laukia kitos veiklos ir įdomūs susitikimai.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.