Kaip pasiruošti brandos egzaminams, kad nesikartotų gąsdinantis 2020 metų scenarijus?

Nepaisant besitęsiančios pandemijos – atsisakyti brandos egzaminų 2021 m. nesvarstoma. Nors išgyvename antrąją karantino bangą, egzaminams besiruošiantiems abiturientams nuo to nei kiek ne ramiau, kankina tie patys klausimai – kaip sėkmingai pasiruošti egzaminams neišeinant iš namų ir fiziškai nelankant mokyklos?

 

Neramina ir vasarą pandemijos sąlygomis vykusių pirmųjų egzaminų rezultatai – valstybinio matematikos egzamino neišlaikė daugiau nei 30 proc. abiturientų, tokie rezultatai skambiai pavadinti „blogiausiais istorijoje“.

Nacionalinės švietimo agentūros atstovai pabrėžia, kad gerokai prastesni nei ankstesniais metais buvo ir fizikos bei informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai.

Specialistai pripažįsta – savarankiškai ruoštis egzaminams nelengva

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto (FMF) Matematinės statistikos katedros lektorė dr. Nomeda Bratčikovienė sako pastebėjusi, kad savarankiškai ruoštis matematikos egzaminui daugeliui išties nelengva. „Moksleiviams nuotolinis mokymas buvo ir vis dar yra nemenkas iššūkis, su kuriuo jiems anksčiau neteko susidurti. O dar prisideda ir gąsdina nežinomybė, ko gali laukti ir tikėtis egzamino metu“, – atkreipia dėmesį ji.

 

Pasak VILNIUS TECH FMF Fizikos katedros vedėjo doc. dr. Dainiaus Jasaičio, savarankiškai ruoštis egzaminams tokiu sudėtingu metu – tikras iššūkis.

 

„Nuotolinis mokymas grįstas savarankišku mokymusi ir nuotolinėmis konsultacijomis, o savarankiškai ruoštis, pavyzdžiui, fizikos valstybiniam brandos egzaminui, yra nemenkas iššūkis. Fizikos kursas platus ir gana sudėtingas, egzaminas susideda iš teorijos žinių patikrinimo ir kompleksinių uždavinių sprendimo. Ne visi moksleiviai turi galimybę iškilus klausimams pasitarti su mokytojais ar draugais, kiti galbūt nedrįsta prisipažinti, kad kažko nesupranta“, – sako D. Jasaitis.

Pagalbą siūlo sričių profesionalai – universiteto dėstytojai

 

2020 m. pabaigoje abiturientai, pasirinkę, kokius egzaminus laikys vasarą, aktyviai ieško galimybių, kaip pakartoti ir įtvirtinti turimas žinias. Suprasdamas, kad pandemija – iššūkis visai švietimo sistemai, abiturientams padėti siekia VILNIUS TECH – tęsdamas iniciatyvą, kuri praėjusiais metais sulaukė didelio moksleivių dėmesio, tad organizuoja nuotolines matematikos ir fizikos pamokas brandos egzaminams besiruošiantiems moksleiviams. Prie jų šiemet prisideda ir informacinių technologijų (IT) pamokos.

 

Pasak užsiėmimus 2020 m. vedusių lektorių – didelis susidomėjimas VILNIUS TECH organizuotomis pamokomis nuotoliniu būdu rodo, kad tokie kursai moksleiviams reikalingi ir naudingi.

 

VILNIUS TECH siūlomų pamokų tikslas – padėti abiturientams kuo geriau pasiruošti valstybiniam brandos egzaminui, kad eidami jų laikyti moksleiviai jaustųsi ramūs ir būtų užtikrinti savo jėgomis.

Užsiėmimų tikslas – tinkamai pasiruošti brandos egzaminams

 

Visų užsiėmimų metu daugiausiai dėmesio skiriama toms temoms ir uždaviniams, kurie dažniausiai pasitaiko valstybinio brandos egzamino metu.

 

Pasak N. Bratčikovienės, didelis privalumas – kursų struktūra. „Moksleiviams paaiškinu, ką jie iš kiekvienos temos privalo žinoti eidami į egzaminą ir ko nebūtina prisiminti, nes ras egzamino priede. Tada pereiname prie konkrečios temos uždavinių, o vėliau namuose patys sprendžia mano parinktus ankstesnių metų matematikos valstybinio egzamino uždavinius. Kito mūsų susitikimo metu išsiaiškiname visus kilusius klausimus“, – apie mokymosi metodiką pasakoja lektorė.

 

Anot fizikos užsiėmimus vedančio D. Jasaičio, atsižvelgiant į mokinių poreikius, pamokų temų sąrašai gali būti koreguojami. „Jei moksleiviams kiltų sunkumų suvokti medžiagą, visada galima pasitarti, sunkesnei temai skirti daugiau laiko. Tikiuosi, kad šios papildomos pamokos sustiprins moksleivių žinias ir pasitikėjimą savo jėgomis, padės geriau pasiruošti egzaminui ir lengviau jį išlaikyti“, – sako docentas.

Naujo kurso pradžia – jau vasario mėnesį

 

Moksleiviai kviečiami jungtis prie nuotoliniu būdu vykstančių matematikos, fizikos ir informacinių technologijų pamokų kursų nuo vasario mėnesio. Matematikos ir fizikos kursai padalinti į dvi dalis. Informacinių technologijų kursas bei kiekviena matematikos ar fizikos pamokų ciklo dalis apima po 30 akademinių valandų, padalintų į 15 užsiėmimų (2 akad. val. kartą per savaitę). Užsiėmimai vyks vaizdo konferencijų sistemoje „Zoom“ (uždavinių sprendimas, paaiškinimai, klausimų pateikimas raštu dėstytojui, naudojantis „pokalbių“ funkcija). Pamokų vaizdo įrašai, mokomoji medžiaga, uždavinių sprendimo pavyzdžiai pateikiami virtualioje mokymosi aplinkoje „Moodle“.

 

Susidomėję pamokomis kviečiami dalyvaudami nemokamose įvadinėse pamokose, kurios vyks tokiu metu:

Sausio 25 d. 17.00 val. matematikos įvadinė pamoka;

Sausio 28 d. 16.30 val. informacinių technologijų įvadinė pamoka;

Sausio 28 d. 18.15 val. fizikos įvadinė pamoka.

 

Registruotis į užsiėmimus galima čia. Daugiau informacijos – VILNIUS TECH interneto puslapyje, taip pat el. p. esg@vilniustech.lt ir tel. (8 5) 274 5035.

 

Vilniaus Gedimino technikos universiteto inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.