Kaip pasiekti sėkmę? Karjeros diena Ignalinos gimnazijoje

Jurgita Trapikienė
,
Ignalinos gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Ugdymas karjerai – svarbi šiuolaikinės mokyklos veiklos sritis. Daug dėmesio tam skiriama ir Ignalinos gimnazijoje, kurioje nuolat ieškoma naujų būdų ne tik kaip įdomiai ir šiuolaikiškai perteikti žinias, bet ir kaip padėti mokiniams pažinti save, ugdyti pasitikėjimą savimi, gebėjimą konstruktyviai ir kritiškai mąstyti – visos šios savybės reikalingos siekiant karjeros. Ją planuoti ir ugdytis reikiamas savybes gimnazistams padeda Ignalinos gimnazijoje vykstantys renginiai – jau tradicija tapusios Ugdymo karjerai dienos. Ieškant naujų būdų ir formų, surengtos gimnazistų ir tėvų darbų parodos, Karjeros dienoje svečiavosi ir apie savo studijas, profesijas bei sėkmingą karjerą pasakojo buvę gimnazistai ir dabartinių gimnazijos auklėtinių tėvai. O šiais metais ugdymo karjerai grupė surengė keturių susitikimų su įdomiomis ir charizmatiškomis asmenybėmis ciklą.

 

Balandžio 11 d. gimnazijoje svečiavosi buvusi gimnazistė, „YFU Lietuva“ direktorė Evelina Vilčinskaitė, teatro ir kino aktorius, buvęs gimnazistas Eimantas Pakalka, įvaizdžio kūrėja, visažistė, lektorė Anna Bochan ir Vilniuje gimęs ir užaugęs, tačiau nemažą dalį gyvenimo Izraelyje praleidęs Danielius Liupšicas. Susitikimų su šiais įdomiais žmonėmis tikslas – ne supažindinti gimnazistus su konkrečiomis profesijomis, o suteikti galimybę išgirsti sėkmingai savo karjerą kuriančių asmenybių mintis, su kokiais iššūkiais tenka susidurti šiuolaikiniam žmogui, kas padeda pasiekti sėkmę.

 

Evelina Vilčinskaitė, tarptautinių mainų organizacijos „YFU Lietuva“ (angl. Youth for Understanding) vadovė, ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvė, gimnazistus kvietė kartu pasvarstyti apie tai, kaip jie įsivaizduoja gyvenimą po mokyklos baigimo, kas atveria naujus horizontus?..

Ne vieną apdovanojimą tarptautiniuose festivaliuose pelnęs Eimantas Pakalka, pripažinimo susilaukęs už vaidmenį režisieriaus Oskaro Koršunovo spektaklyje „Pamišėlis“, kalbėjo ne tik apie sėkmę, bet ir apie iššūkius, su kuriais tenka susidurti. Buvęs gimnazijos prezidentas, teatro „IKI“ narys, renginių vedėjas pasakojo apie tai, kaip jam, įpratusiam gimnazijoje būti lyderiu, išvažiavus studijuoti į Vilnių, teko iš naujo išsikovoti pripažinimą. Tam, kad pasiektum užsibrėžtą tikslą, reikia ne tik sėkmės, bet ir atkaklumo, darbo. „Svarbiausia – mokėkite savo minusus paversti pliusais“, – sakė Ignalinos gimnazijos auklėtinis šiandieniniams gimnazistams. Jis ne kartą pabrėžė, kad ir dabar ne kartą pravertė ir praverčia tai, ką išmoko dar būdamas gimnazistas, nors tada atrodė visai nereikalinga.

 

Anna Bochan, besidominti sveika gyvensena, netradicine medicina, studijuojanti dietetiką, Marijampolėje įkūrusi žaliųjų kokteilių barą „Sveikatos gurkšnis“, pasidalijo mintimis apie sveiką gyvenseną ir ne tik… „Stovintis vanduo genda“, – ne kartą kartojo lektorė, turinti daugybę pomėgių, veiklos sričių ir nuolat besimokanti naujų dalykų. Įvaizdžio kūrėja, visažistė, teatrinių kostiumų dailininkė, „Bogomolov’ Image School“ stilistė, lektorė, turinti itin platų išsilavinimą, pradedant rusų filologija, pratęsiant aprangos dizaino ir „Bogomolov’ Image School“ įvaizdžio dizaino studijomis, praktika Londone „Natali Image School“ ir toliau visapusiškai tobulėjanti. Pasak jos, visa tai itin svarbu, nes kiekvienas gali susikurti tokį gyvenimą, kokio trokšta, jei tikslingai to siekia, rūpinasi savimi ir stengiasi save pažinti.

Kad sėkmė lydi tuos, kurie išdrįsta peržengti savo komforto zonos ribas ir siekia užsibrėžtų tikslų, kalbėjo ir Danielius Liupšicas. Gimęs ir užaugęs Lietuvoje, jis išvyko į Izraelį, ten išmoko hebrajų kalbą, tarnavo Izraelio gynybos pajėgose, dirbo pasaulinio garso kompanijose.

 

Susitikimai su įdomiais, charizmatiškais ir sėkmingai karjeros siekiančiais žmonėmis gimnazistams paliko nemažą įspūdį. „Labai džiaugiuosi, kad dalyvavau šiuose susitikimuose, nes supratau, kad viskas yra įmanoma, reikia tik nebijoti rizikuoti, o svarbiausia – nenuvertinti savęs. Nors žinai, kad visada bus geresnių už tave, tiesiog reikia stengtis atrasti savo pliusus ir juos išnaudoti“ (Viktorija), „Šie susitikimai praplėtė akiratį, požiūrį į žmones. Padrąsino ne tik mane, bet ir visus dalyvius“ (Tadas), „Šie susitikimai man suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, privertė susimąstyti, kad viską galima pasiekti, tik reikia nebijoti klysti ir bandyti dar kartą“ (Ruslanas), „Man tai padėjo suprasti, kaip reikia elgtis, sužadino ryžtą judėti į priekį. Parodė, kad tik dirbdamas ir stengdamasis žmogus gali pasiekti tikslą“ (Gytis). Tokius atsiliepimus, dalydamiesi įspūdžiais po Ugdymo karjerai dienos, išsakė gimnazistai.

 

Tačiau tuo Karjeros diena nesibaigė. Gimnazistų laukė susitikimas su Visagino policijos komisariato kinologu Nikolajumi Andrejevu ir tarnybiniu šunimi Rokiu. Tai buvo puiki galimybė daugiau sužinoti apie kinologo profesiją, kuri domina ne vieną gimnazistą.

Akivaizdu, kad įspūdžių Karjeros diena Ignalinos gimnazijoje paliko daug. Svarbiausia, kad jie kiekvienam taptų postūmiu, motyvacija planuojant karjerą ir siekiant savų tikslų.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.