Kaip Nemėžio vaikų lopšelio-darželio vaikučiai mokėsi tvarkos

Prisijungdami prie didžiausios visoje Europoje vykdomos atliekų mažinimo akcijos „Ąžuolyno“ vaikučiams organizavome edukacinę veiklą, skirtą atliekų prevencijai, skatinančią mažinti jų kiekį ir pakartotinai panaudoti. Priėmėme iššūkį – suteikti šiukšlei naują gyvenimą.

Į salę susirinkę vaikučiai aptiko siaubingą netvarką – jos viduryje puikavosi didžiulė šiukšlių krūva. „Kas tai padarė?“ – nustebo vaikai ir auklėtojos. Tačiau atsakymo į šį klausimą negavo. „Kas čia per netvarka?“ –susirinkusiųjų paklausė nežinia iš kur atsiradęs barzdotas senukas su raudona kepure ant galvos. Pasirodo, kad tai Tvarkos Nykštukas (auklėtoja Lucija), kuris atsiranda iš niekur, kai tik pakvimpa šiukšlėmis. „Nekenčiu netvarkos!“ – piktinosi senukas ir pasikvietęs į pagalbą būrelį mažų padėjėjų pradėjo rinkti šiukšles ir mesti jas į vieną didelį plastikinį maišą.

 

Po akimirkos darželio salė vėl suspindėjo švara. Tačiau greitai pasirodė, kad nykštukai kažką padarė ne taip. Juk visų šiukšlių mesti į vieną maišą negalima! Tada ir prasidėjo linksmybės: visos šiukšlės vėl buvo išverstos ant salės grindų, vaikučiai padėjo jas sumesti į atitinkamus konteinerius: stiklas – į žalią, plastikas – į geltoną, popierius – į mėlyną, o baterijos – į atskirą, tik joms skirtą kibirą. Smagiai padirbėjusius vaikučius Tvarkos Nykštukas pakvietė pažaisti.

 

Po smagių žaidimų vyko madų šou. Kiekviena grupė pristatė po kelis modelius iš atliekų. Matėme kartoninį Robotą, naujovišką lego kaladėlę, originalų flomasterį, šiuolaikinių drabužių mergaitėms, plastikinę lėlę Gabiją ir nuostabiąją laikraštinę princesę Milaną…

Renginio pabaigoje laukė linksmas rokenrolas ir animacinis filmukas „Švariukas“.

Per visą renginį salėje tvyrojo linksma, žaidybinė, kūrybinė atmosfera. Vaikai žaidė, šoko, juokėsi, krykštavo, smagiai dūko.

 

Irūna: „Man labai patiko rinkti šiukšles.“

Emilija: „Man labiausiai patiko parodyti savo kostiumą ir pasakyti, iš ko jis padarytas.“

Erikas: „Patiko filmukas apie Švariuką, buvo labai smagu rūšiuoti kamštelius pagal spalvas.“

Aurelija: „Man patiko šokti ir suknelės iš šiukšlių maišelių.“

Alina: „Išmokau dėti šiukšles į skirtingų spalvų dėžes.“

 

Tvarkos Nykštuko pamokėlė – tai linksma, pamokanti veikla vaikams. Skatiname ugdytinius mylėti gamtą, ją tausoti, ugdome rūšiavimo įgūdžius. Manome, kad po šios edukacinės veiklos mūsų vaikučiai įgijo žinių apie gamtos saugojimo būtinybę, atliekų rūšiavimo svarbą. Tikimės, kad grupėse su auklėtojomis ir toliau ugdys ekologinį mąstymą, gilins žinias, ieškos naujų atliekų panaudojimo galimybių.

 

Irena KIVYTIENĖ, Lucija PAŠNIKOVIČ

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.