„Kaimo vaikai „įlindę“ į kompiuterius, nes trūksta bendravimo terpių“

„Kad miesto vaikai vasaromis vyksta stovyklauti į kaimą, rodos, yra įprasta, tačiau, kad kaimo vaikams tai pasirodys neįprasta, to nesitikėjome“, – pasakoja pačią pradžią prisiminusi teatro „Teatriukas“ įkūrėja ir stovyklos vadovė Dalia Mikoliūnaitė, šiemet penktus metus iš eilės kviečianti kaimo vaikus į kūrybines dienos stovyklas Molėtų rajone, Drąsių kaime. Vadovė teigia, kad skirtingai nuo pačios įsivaizdavimo ir prisiminimų iš vasarų kaime, šiuolaikiniai vaikai tarpusavyje bendrauja minimaliai, o didžiausią dienos laiko dalį praleidžia prie kompiuterių, tačiau jau pirmosios kūrybinės stovyklos metu pamatė, kad vaikai linkę bendrauti, tik trūksta veiklų ir žmonių, kurie su jais užsiimtų.

 

Šiemet aplinkinių kaimų bendruomenės jau laukia kasmetine tradicija tapusios „Teatriuko“ stovyklos, kuri vyks liepos 16–20 dienomis, o užsiėmimai ir žaidimai suksis apie aitvarus. „Visame pasaulyje aitvarai asocijuojasi su laisve, energija ir teigiamomis emocijomis, o mūsų mitologijoje aitvarai turi kur kas daugiau prasmių, tad stovyklos metu kartu su vaikais sieksime jas atrasti per įvairias meno ir veiklos formas“, – teigia stovyklos vadovė.

Stovykla vaikus pasitiks dar gausesne programa bei padidėjusiu vaikų būriu, kuris, anot stovyklos rengėjų, nuo pirmosios padidėjo net dvigubai – iki 30 vaikų, o tarp stovyklos vadovų bus ir dvi savanorės – užaugusios ankstesnių metų stovyklautojos. Mažieji stovyklos dalyviai susirinks iš Giedraičių, Dubingių, Visalaukės ir apylinkių. Kaip ir kasmet, pagrindiniu smuiku stovykloje grieš kūrybingumas, o programą sudarys patys įvairiausi kūrybiniai užsiėmimai, kuriuos ves žinomi Lietuvos kultūrinio pasaulio atstovai. Su pedagogais ir keliautojais Edvinu ir Greta Petkevičiais vaikai lipdys molinį aitvarų namą, su režisiere Agne Sunklodaite ir kompozitoriumi Deividu Gnedinu kurs mini filmus ir juos įgarsins, o su aitvarų specialistu Jonu Kriščiūnu gamins aitvarus. Teatro ir kūrybiško mokymosi edukologė Kristina Jakubauskaitė-Veršelienė surinks ir pritaikys žaidimų programą, režisierius Žilvinas Ramanauskas ves kūrybiškumo dirbtuves. Šiemet, kaip ir ankstesniais metais, prie stovyklos prisijungs ir svečiai iš užsienio, viena jų – maisto tinklaraštininkė ir rašytoja iš Airijos June Molloy, kuri aiškinsis, ką valgo mažieji aitvarai ir bandys atkartoti jų receptus. Taip pat numatoma ir tradicinė paskutiniosios dienos atvirų durų popietė, į kurią kviečiamos stovyklautojų šeimos, draugai, visa bendruomenė.

 

Organizatoriai džiaugiasi, kad šios stovyklos tapo kasmetine vasaros tradicija bei turi planų platesnei veiklai. Anot „Teatriuko“ meno vadovo Žilvino Ramanausko, regione ypatingai svarbi kultūrinė, socialinė veikla vaikams ir jaunimui, tad planuojama „Teatriuko“ sodyboje Drąsiuose įkurti nuolat veikiantį vaikų dienos centrą su kūrybinėmis veiklomis. Tam jau ruošiama infrastruktūra, kuriama programa.

 

2017 m. stovyklos akimirkos

 

Stovyklą organizuoja VšĮ „Teatriukas“ drauge su Giedraičių bendruomenės centru, Dubingių seniūnija, kitais partneriais. Stovyklą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.