Ką veikti šiltnamyje žiemą?

Asta Adomaitienė, Vitalija Šilinskienė
,
vaikų darželio „Mažųjų akademija“ pedagogės

Visi žinome, ką su šiltnamiu veikti šiltuoju metų laiku, o ką jame veikti žiemą? Vytauto Didžiojo universiteto Švietimo akademijos vaikų darželis „Mažųjų akademija“ savo kiemo šiltnamį pavertė žaidimų, atradimų, pažinimų erdve. Mes, darželio pedagogės Asta Adomaitienė ir Vitalija Šilinskienė, šiltnamio erdvę sukūrėme atsižvelgdamos į STEAM ir Darnios plėtros ugdymo metodus.

 

Čia vaikai gali žaisti ir lauke esant nepalankioms oro sąlygoms. Jie rengia savo žaidimus, „kuria“ laužą iš malkų, verda maistą, mėto kaštonus, kankorėžius pro vamzdžius, stebi, kas vyksta, pila vandenį, smėlį. Šiltnamyje įrengtas slaptų pasikalbėjimų vamzdis, pro kurį niekam negirdint vaikai gali pasakyti vienas kitam savo paslaptis. „Minčių lysvėje“ mažieji gali sugalvoti norą ar susikaupti, norėdami išspręsti problemą. Taip pat šalia šiltnamio yra „Draugystės ratelis“, kur susipykus galima susitaikyti. Kartu su vaikais pomidorų lysvėje iš samanų, šakelių, kankorėžių, kerpių, kaštonų, medžio žievių sukūrėme Stebuklingą mišką. Jame mažieji žaidžia su žvėrelių figūrėlėmis, atkartoja žinomų pasakų siužetus, kuria savo istorijas. Čia taip pat turi galimybę pažinti geometrines figūras ir raides, pagamintas iš medžių šakelių.

Taigi šiltnamis – puiki ugdomoji erdvė visais metų laikais.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.