Ką vaikai veikia stovyklose?

Dovilė Šileikytė

Šeštus metus Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras kvietė mokyklas, bibliotekas, muziejus, kitas įstaigas atverti duris vasarą ir suteikti vaikams galimybes prasmingai leisti atostogas, o suaugusiuosius – tapti vaikų vadovais ir organizuoti edukacinius užsiėmimus: sporto varžybas, kūrybines dirbtuves, knygų skaitymo popietes bei kitas veiklas. Prie iniciatyvos „Atverk duris vasarai“ galėjo prisidėti ir užsiregistruoti bendrojo ugdymo mokyklos, daugiafunkciai ir dienos centrai, neformaliojo vaikų švietimo mokyklos, muziejai, bendruomenės ir kitos įstaigos, turinčios galimybę vaikams suteikti erdvę aktyviai veiklai, jei tik registruojama erdvė yra nemokama ir saugi. Liepos viduryje tokių erdvių  interaktyviame žemėlapyje (jį rasite čia) buvo užregistruota 224. Plačiau pasidomėjome keliomis iš jų.

Dieninės stovyklos „Atrask vasaros džiaugsmus 2021“ linksmybės Vievyje

 

Vievio kultūros centras keturias savaites – nuo birželio 14 iki liepos 9 dienos – jau septintąjį kartą įgyvendino Elektrėnų savivaldybės finansuotą, pagal vaikų vasaros užimtumo programą parengtą projektą „Atrask vasaros džiaugsmus 2021“. Čia vaikus 9 val. ryto pasitikdavo ir 16 val. su jais atsisveikindavo stovyklos vadovai: Kęstutis, Saulė, Kotryna, Veslava ir Justina. Stovyklos dalyviai buvo suskirstyti į dvi grupeles po 25 vaikus, kuriems stovykla truko dvi savaites. Tokiu būdu buvo išlaikyti visi su COVID-19 susiję saugumo reikalavimai.

 

Vievio kultūros centro kultūros projektų vadovė ir renginių organizatorė Saulė Vyšniauskaitė papasakojo, kad stovyklos metu vaikai dalyvavo neformalaus ugdymo užsiėmimuose, kuriuos organizavo jų vadovai. Stengtasi parinkti edukacinius, organizacinius, lavinamuosius ir komandą formuojančius žaidimus. Stovyklautojai žaidė, šoko, piešė, kasdien daug sportavo: žaidė futbolą, kvadratą, rungtyniavo estafetėse, laipiojo vadovo Kęstučio paruoštomis virvių trasomis.

 

Stovyklos metu vaikai dalyvavo Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus surengtoje edukacijoje „Čiurlionio kosmosas“, Trakų istorijos muziejaus organizuojamoje šaudymo su lankais bei istorinių antspaudų lipdymo edukacijoje, Priešgaisrinės gelbėjimosi tarnybos darbuotojai stovyklautojus supažindino su ugniagesio profesija. Stovyklautojai aplankė Vievio biblioteką, čia vaikų skyriaus bibliotekininkė Renata Simanavičienė pristatė skaitymo skatinimo akciją „Vasara su knyga“.

 

Šių metų stovyklautojai turėjo dvi ekskursijas. Abi jų grupės lankėsi Trakų pilyje – istoriniame muziejuje, kur susipažino su mūsų istorija apie didikus ir kunigaikščius. O antroji ekskursija buvo į žemaitukų veislės žirgų auginimo ūkį „Namelis prerijose“. Vaikai patyrė begalę įspūdžių – visi pajodinėjo, pasivėžino karieta, susipažino ir su kitais gyvūnais.

 

Vievio kultūros centro darbuotojai džiaugiasi galėdami prisidėti prie vaikų vasaros užimtumo, pasiūlyti vaikams aktyvų laisvalaikį, saugią erdvę socializuotis, prasmingo laiko praleidimą, edukacinius užsiėmimus ir daug kitų pramogų draugų būryje. Lauksime stovyklos ir kitais metais.

Kelionės, sportas ir edukaciniai užsiėmimai

 

Kelmės r. savivaldybės Žemaitės viešosios bibliotekos Pašilėnų biblioteka ir Užvenčio Šatrijos Raganos gimnazijos Pašilėnų universalus daugiafunkcis centras (toliau – UDC) akcijoje „Atverk duris vasarai“ šiemet dalyvauja pirmą kartą. Pašilėnų bibliotekos bibliotekininkė ir Pašilėnų UDC veiklos organizatorė Dalia Valienė pasakoja, kad akciją pradėjo popiete „Šviesi vaikystė“: vaikai pakviesti atlikti žaismingas užduotis, piešti ilgiausią piešinį apie vasarą, dalyvauti muilo burbulų pūtimo rungtyje. Susirinkę į centrą ir biblioteką, vaikai mielai žaidžia stalo žaidimus ir viduje, ir lauko erdvėje, yra skatinami nesipykti, o žaisti draugiškai, savo jėgas išbando žaisdami šaškėmis, stalo tenisą ir biliardą. Ruošiantis giedoti himną, mažieji padėjo papuošti aplinką, vėliau kartu su tėveliais aktyviai dalyvavo akcijoje „Tautiška giesmė aplink pasaulį“. Jaunimas dalyvauja ir vasaros skaitymo iššūkyje „Vasara su knyga“, lavina savo gebėjimus ir dirbdami su robotikos konstruktoriais. Dar laukia kelionės dviračiais, kūrybiniai edukaciniai užsiėmimai, kurių metu vaikai išmoks dekupažo technika dekoruoti įvairius daiktus, pasigamins knygų skirtukus, plačiau susipažins su Žolinės švente, dalyvaus karaokėje, žiūrės filmus. Visų užsiėmimų metu bus siekiama, kad vaikai elgtųsi draugiškai, dirbtų komandoje su draugais, nebijotų išreikšti savęs ir parodyti savo gebėjimų. D. Valienė pastebi, kad vaikams patinka išeiti iš namų aplinkos, būti su draugais, kartu pažaisti judrius žaidimus, parungtyniauti.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.