Ką tik pasirodžiusi K. Klimo knyga „Mokytojas“ atsidūrė topų viršūnėse: per naktį tapo viena perkamiausių

„Lietuvių kalbos mokytojas“ – pastarųjų poros metų internetinis fenomenas, įrodęs, kad švietimo temos gali būti įdomios visiems. Itin atviri ir dažnai provokuojantys Feisbuko paskyros autoriaus Karolio Klimo tekstai iki šiol sulaukė didžiulio susidomėjimo. Debiutinė knyga „Mokytojas“ – ne išimtis. Vasario 17 d. Feisbuke pristatytas kūrinys platformoje knygos.lt per mažiau nei dvi paras šoktelėjo į populiariausiųjų trejetuką ir savaitę pradėjo antroje lietuvių perkamiausių knygų sąrašo vietoje.

Skirta ne tik mokytojams   

„Mokytojas“ – neįprasto žanro grožinis kūrinys apie dvejų darbo metų mokykloje patirtį, kurią įrėmina (nebe)jauno, savęs ieškančio žmogaus istorija. Susidomėjimą knyga, anot K. Klimo, daugiausiai lemia jos aktualumas ir universalumas.

„Mano tikslas buvo parašyti knygą apie mokytoją ne tik mokytojams. Tokiu būdu norėjau pasiekti kuo platesnę auditoriją – ir švietimo specialistus, ir mokinius, ir jų tėvus, ir kitus skaitytojus, kurie kadaise sėdėjo mokyklos suole, bet iki šiol gerai neįsivaizduoja, kaip viskas atrodo iš kitos jo pusės. Tik tuomet, kai apie realią darbo Lietuvos mokyklose situaciją ims suprasti dauguma žmonių, galėsime tikėtis teigiamų pokyčių visuomenėje. Jie prasideda nuo švietimo, požiūrio į mokymąsi, dėmesio pedagogo profesijai, o dabar tai ganėtinai „karštos“ temos. Mano knyga – tarsi žibalas į ugnį“, – sako autorius.

K. Klimas atskleidžia, kad į knygos siužetą įpinti kai kurie gimnazijoje analizuojami programiniai kūriniai, o prieduose skaitytojai ras atnaujintą Privalomą neprivalomų knygų sąrašą, praversiantį daugeliui suaugusiųjų.

„Tikiuosi, kad vyresniųjų klasių mokiniams mano knyga padės geriau pasiruošti ne tik lietuvių kalbos egzaminui, bet ir po jo laukiančiam gyvenimui, paragins skaityti, kitaip pažvelgti į mokytojus. Viliuosi, kad pastaruosius labiau įvertins ir suaugusieji. Mokyklą baigusiems skaitytojams knyga taip pat padės (iš naujo) atrasti laiko patikrintus užsienio bei lietuvių autorius, suteiks naujų žinių apie literatūrą, privers susimąstyti apie kalbos vartojimą ar santykį su savo vaikais“, – pasakoja K. Klimas.

Taps „juoduoju arkliuku“ Vilniaus knygų mugėje?   

 

Paklaustas, ar knygų mugėje tikisi tokio paties susidomėjimo, autorius spėlioti nedrįsta.

„Būtų tikrai nuostabu, jeigu knygos temos atsidurtų pirmame plane. Kuo šis kūrinys bus populiaresnis, tuo daugiau dėmesio šalyje bus kreipiama į švietimą, mokytojus, literatūrą, lietuvių kalbą. Noriu gyventi visuomenėje, kurioje žmonės skaito knygas“, – teigia K. Klimas.

Knygos „Mokytojas“ pristatymas – vasario 24 d., penktadienį, 14 val. Vilniaus knygų mugėje (Konferencijų salė 5.2). Autorių kalbins Rytis Zemkauskas. Knygą „Mokytojas“ bus galima įsigyti BALTO leidybos namų stende.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.