Juventiečiai dalyvavo Europos VEX IQ robotų čempionate

Jūratė Ančerevičiūtė
,
Šiaulių „Juventos“ prog-jos neformaliojo švietimo skyriaus vedėja

Sausio 12–13 d. Ryhimekio mieste (Suomija) vyko mokinių iki 14 metų Europos VEX IQ robotų čempionatas. Jame mūsų šaliai atstovavo daugkartinė Lietuvos čempionatų prizininkė Šiaulių „Juventos“ progimnazijos komanda: septintokas Tomas Kapilovas, aštuntokai Lukas Šimaitis ir Robertas Tamošiūnas (mokytojas Laimonas Tamošiūnas).

 

Varžybose dalyvavo 24 komandos: 10 iš Estijos, 8 iš Suomijos, 3 iš Turkijos, 2 iš Čekijos ir 1 iš Lietuvos. Kiekvieną komandą sudaro 2 robotus valdantys žaidėjai ir konstruktorius-inžinierius. Pastarasis yra atsakingas ne tik už techninį pasirengimą ir robotų patikrą (sukonstruotas robotas turi atitikti nustatytus standartus pagal parametrus ir variklių skaičių), bet ir už varžybų strategijos parengimą, veiksmų suderinimą su kitų komandų atstovais. Tai labai svarbu, nes varžybose dalyvaujantys komandų žaidėjai ne konkuruoja tarpusavyje, o siekia per minutę surinkti kuo daugiau taškų. Tam, kad du valdomi robotai netrukdytų vienas kitam, neužstrigtų, nesulūžtų, reikia didelio susikaupimo, įgūdžių ir gero loginio mąstymo.

 

Per dvi čempionato dienas visos 24 komandos dalyvavo dešimtyje varžybų (važiavimų), priešininkus išsirinkdamos burtų būdu. Lietuviams geriausiai sekėsi bendradarbiauti su suomėmis, turinčiomis dalyvavimo Pasaulio VEX IQ robotų čempionate, vykusiame Jungtinėse Amerikos Valstijose, patirties. Beje, Suomijos, Estijos komandose daug mergaičių, rodančių puikius rezultatus! Džiugu ir pavydėtina, kad šių šalių bendrojo ugdymo mokyklose ugdymo procese dažnai naudojami VEX IQ robotai. Nenuostabu, nes sudominimo gamtos, technologijų, inžinerijos ir matematikos mokslais sėkmę dažniausiai lemia mokytojų gebėjimas sudėtingus dalykus išaiškinti per praktinius pavyzdžius.

 

Komanda „Juventa“, atvykusi į Europos čempionatą, nudžiugino varžybų organizatorius. Lietuviai Europos VEX IQ robotų čempionate užėmė dvyliktą vietą ir turėjo galimybę dalyvauti puikioje inžinerijos, robotų konstravimo, valdymo, bendradarbiavimo šventėje, įgijo daugiau patirties.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.