Juliaus Janonio gimnazijoje – geografijos žinių savaitė

Gitana Kazimieraitienė
,
geografijos mokytoja, LGMA narė, klubo „Žemės draugai“ vadovė

Kasmet, lapkričio 14–20 dienomis, geografų bendruomenė kviečia džiaugtis pasauline Geografijos žinių savaite (angl. Geography Awareness Week). Šios savaitės metu organizuojamos įvairios geoveiklos: pranešimai, edukacijos, išvykos, žygiai, filmai, protmūšiai, konferencijos ir kiti geografijos renginiai.

 

Šiaulių Juliaus Janonio gimnazijoje savaitės metu vyko netradicinės patyriminės geografijos pamokos. I–IV klasių gimnazistai dalyvavo pamokoje „Žemė ir Saulės sistema“ prekybos centro „Saulės miestas“ erdvėje. Į 23 netradicinius klausimus ieškota atsakymų dirbant grupėse parodoje „Planetų paradas“.

 

I klasių mokiniai tyrinėjo artimiausią savo miesto aplinką, dalyvaudami netradicinėje pamokoje „Šiaulių miesto istoriniai ir proginiai medžiai“. Mokiniams buvo pateiktas klausimynas pagal sukurtą filmą „Nenukirsta istorija“, kuriame filmavosi ir 173 laidos janoniečiai Kristautas Lebedis ir Orestas Šarauskas. Sudalyvavę filmuko peržiūroje ir atsakę į pamokos klausimus, gimnazistai turėjo istorinius medžius surasti natūralioje – urbanistinėje aplinkoje, prie jų įsiamžinti.

 

Geografijos žinių savaitę vainikavo išvyka į Vilniaus rajone esantį Europos parką, čia dalyvavome I Nacionalinio aplinkosaugos egzamino apdovanojimuose ir ekskursijoje po skulptūrų parką.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.