Jubiliejus – Lietuvai ir darželiui

Živilė Butkuvienė
,
Šiaulių l.-d. „Žiburėlis“ meninio ugdymo mokytoja

Visai Lietuvai švenčiant valstybės atkūrimo šimtmetį, Šiaulių lopšelis-darželis „Žiburėlis“ šventė 50 metų jubiliejų, kurio renginių ciklas suvienijo visus: mažus, didelius, tėvelius, pedagogus ir vadovus. Šios gražios šventės proga darželis pasidabino pačiomis nuostabiausiomis šventinėmis spalvomis.

 

Šventinės savaitės pradžioje mažieji „žiburiukai“ kartu su auklėtojomis puošė darželį. Gimtadienio nuotaiką padėjo kurti gimtadienio dekoracijų ir puošmenų diena „Gimtadienio dirbtuvėlės“. Antradienį darželio vaikai sulaukė svečių. „Žiogo miuziklą“ rodė trupė iš Vilniaus „Gyvi teatre“. Aktorių tikslas – sujungti teatrą ir originalią kūrybą sukuriant šventę. Salėje šurmuliavo maždaug šimtas dalyvių. Žiogė ir jos draugai kartu su vaikais sekė pasaką, krėtė įvairiausias išdaigas, linksmino mažuosius.

 

Savaitės viduryje darželis siekė rekordo. Vyko akcija „Pasveikinkim vieni kitus…“, per kurią bendruomenė kūrė 50-ies širdelių sveikinimą darželiui. Ketvirtadienis – bičiulystės diena. Iš ryto vaikai svečiavosi pas draugus grupėse. Po pietų visa lopšelio-darželio „Žiburėlis“ bendruomenė rinkosi į iškilmingą šventinę popietę. Sveikinimo žodį tarė darželio direktorė Olimpija Krincienė. Ji papasakojo įstaigos istoriją, prisiminė kolegas, pasidžiaugė pasiekimais. Už aktyvią veiklą, ilgametį ir puikų darbą, sąžiningumą ir atsakomybę pedagogams įteiktos padėkos. Po šventinio renginio bendruomenė buvo pakviesta paragauti šventinio torto, susitikti ir pasikalbėti, prisiminti darželio istoriją, pavartyti nuotraukų albumus naujai įrengtame Edukaciniame kambaryje.

 

Džiugu, kad darželio jubiliejaus renginių ciklą paįvairino ir netradicinės veiklos – pedagogų edukacinė kelionė į Vilnių ir įvaizdžio kūrimo grupės paruošta fotografijų parodą iš darželio istorijos, kurioje įstaigos ir grupių metraščių nuotraukos priminė pačius smagiausius mūsų lopšelio-darželio gyvenimo momentus. Taip pat įstaiga organizavo respublikinę nuotraukų parodą „Trispalviai skanumynai vaikams“, lopšelio-darželio langus papuošė karpiniais su Lietuvos simboliais.

 

Kai žmogus ar įstaiga švenčia jubiliejų, visada – smagu. Per 50 darbo metų darželis įrodė, kad įstaigos, kaip ir žmogaus, gyvenimas matuojamas ne metais, o nuveiktais darbais. 50 metų – tai penkiasdešimt rugsėjų su gausybe mažylių, nedrąsiai įsikibusių tėveliams į rankas, penkiasdešimt prisirišimo metų, per kuriuos pamilti ir užauginti vaikystės sparnai, tai 50 atsakingo, kruopštaus darbo metų, atiduotų sėkmingam vaikų ugdymui.

 

Nepaisydami garbaus amžiaus, visi pripažįsta, kad įstaiga yra jaunatviška, skleidžia šilumą, itin reikalingą mažam „žiburiukui“ augti. Čia klega vaikų juokas, gyvena pasakos, darbuotojų ir tėvelių džiaugsmai bei rūpestėliai.

O koks gimtadienis be linkėjimų? Norėčiau, kad ir toliau mažųjų ugdytinių bei pedagogų laikas tekėtų prasmingai ir visi sveiki, besišypsantys sulauktų naujų jubiliejų. Tikiu, kad jaunieji darželinukai užaugs puikiais Lietuvos piliečiais!

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.