Joga vaikams ir su vaikais

Viktorija Strazdauskienė, Ala Chodakovskaja
,
priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Vaikai kupini energijos, entuziastingai juda, jiems sunku ilgai išbūti vienoje padėtyje. Dėl šių priežasčių vaikų joga yra kiek kitokia. Vilniaus lopšelyje-darželyje „Lakštingala“ priešmokyklinio ugdymo mokytoja tapo sertifikuota vaikų jogos mokytoja! Yoga Zoo tai kitokia joga – tai joga vaikams! Užsiėmimai skirti lavinti koordinaciją, kūno lankstumą bei taisyklingą kvėpavimą. Skatina vaikų pasitikėjimą savimi bei empatiją kitiems, leidžia vaikams atsiskleisti ir išmokti valdyti savo emocijas. Tai joga žaidimų formoje. Daugiau atsipalaidavimo bei juoko!

 

Joga gali būti įtraukta į kasdieninę darželio veiklą, kaip įprastas užsiėmimas. Jogos metu vaikai gali išsiugdyti svarbių įgūdžių, dėl kurių jie bus labiau pasitikintys savo dabartiniame ir tolimesniame gyvenime. Geras dalykas, kad joga vaikams gali vykti bet kurioje erdvėje. Ypatingai vaikų darželyje, kur dažnai kyla didelis triukšmas, joga gali būti mažųjų ramybės oazė. Čia vaikai gali žaismingai atsipalaiduoti ir sumažinti stresą ar agresiją. Geriausias būdas motyvuoti vaikus yra įtraukti judesių sekas į istoriją.

 

 

Joga darželyje naudinga ne tik vaikams, bet ir mokytojams. Nes su vaikiška joga suaugusieji taip pat pasisemia naujos energijos ir atranda daugiau ramybės. Dėl šių faktorių priešmokyklinio ugdymo mokytoją ir paskatino ieškoti, įvairesnių ir kitokių būdų. Jogos praktika suteikia vaikams stiprybės ir pasitikėjimo savimi. Joga gali padėti vaikams šiose srityse:

 

  • Streso mažinimui.
  • Atsipalaidavimui.
  • Geresniam miegui/poilsiui.
  • Pasitikėjimui savimi.
  • Geresnei kūno savijautai.

 

Tačiau net vaikai, kurie mažai pasitiki savimi ir savo kūnu, gali pozityviai tobulėti per jogą. Juokingi ir atpalaiduojantys judesio žaidimai su muzika, šokiais ir pasakojimais ar judesių sekos gamtoje (gyvūnų, augalų ir vaizduotės pasaulyje) pateikiamos žaismingai ir pagal vaikų amžių. Vienodai žadinama ir skatinama vaizduotė, kūrybiškumas, suvokimas, reakcijos greitis, pusiausvyros pojūtis, judrumas, motorika ir vikrumas. Kad vaikas jaustųsi laimingesnis, galėtumėte geriau susikaupti ir įgyvendinti savo norus, geriau jaustis, ir smagiai praleisti laiką su kitais vaikais.

 

Taigi, ištieskite jogos kilimėlius ir žaiskite jogą kartu! Vaikų joga kaip nuotykių kelionė.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.