„Jei prakalbėtų, daug pasakytų“

Karolina Lenkaitienė, Biruta Kimlerienė
,
Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo mokytojos

Kovo 7 d. Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinės „Ežiukų“ grupės ugdytiniai su mokytojomis dalyvavo respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų“, skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai. Jį organizavo Kauno tautinės kultūros centras.

 

Mūsų ugdytiniai konkurse pristatė verpimo ratelį, spragilus ir reketuką siūlams išsukti. Pirmasis uždavinys buvo surasti senuosius etnografinius namų apyvokos daiktus, kurie buvo perduodami iš kartos į kartą ir niekada nebus naudojami buityje. Vaikai turėjo galimybę susipažinti su etninės kultūros vertybėmis, gimtosios kalbos žodžiu, taip pat judesiu, daina, šokiu atskleidė prasmę ir reikšmę tuometinei žmonių buičiai.

Dalyvaudami konkurse puoselėjome vaikų kūrybiškumą, iniciatyvumą, domėjimąsi lietuvių kultūros vertybėmis. Ugdytiniai sužinojo apie praeitį iš paprasčiausių istorijos liudytojų – darbo įrankių, pristatė mūsų krašto ir tarmės savitumą, senuosius papročius. Vaikai buvo susižavėję renginiu, nes senoviniai daiktai yra tarsi „gyvi“ – kalbantys, perteikiantys istorinę informaciją. Mokome vaikus pažinti ir saugoti, nes tik pažindami išmokstame vertinti.

 

Mūsų ugdytiniai konkurse užėmė III vietą. Džiaugiamės, kad vaikai ne tik patyrė daug džiugių emocijų stebėdami kitų pasirodymus, bet ir papildė savo žinias, turėjo galimybę pajusti bendravimo ir bendradarbiavimo džiaugsmą.

 

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.