Jaunųjų pasieniečių sporto žaidynių čempionė – Ignalinos regiono komanda

Marius Zemenskas
,
Jaunojo pasieniečio būrelio veiklos koordinatorius

Ketvirtadienį Pasieniečių mokykloje vyko trečiosios finalinės Jaunojo pasieniečio būrelių (JPB) narių sporto žaidynės. Jų tikslas – skatinti bendradarbiavimą tarp pasienio rinktinėse veikiančių JPB bei kartu formuoti neformalaus vaikų švietimo tradicijas.

Kiekvieną ekipą iš Vilniaus (2 komandos), Varėnos ir Pagėgių pasienio rinktinių sudarė po dešimt jaunųjų pasieniečių. Renginio atidarymo metu susirinkusius sveikino ir sėkmės rungtyse linkėjo Pasieniečių mokyklos bendruomenė.

Komandos savo įgūdžius privalėjo išbandyti trijose – „Kliūčių ruožo“, 3×3 krepšinio bei virvės traukimo rungtyse. Moksleiviai negailėdami jėgų atkakliai rungėsi, tarpusavyje varžėsi, siekdami pergalių.

„Kliūčių ruožo“ rungtyje ir greitumo išbandyme Pagėgių jaunieji pasieniečiai liko treti, iškovota antra vieta džiaugėsi varėniškiai, o geriausia tapo – Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regiono jaunųjų pasieniečių komanda.

Krepšinio 3×3 varžybose trečią vietą iškovojo – Pagėgių pasienio rinktinės komanda, po atkaklios kovos antra vieta džiaugėsi – Varėnos pasienio rinktinės ekipa, nenugalimi krepšinyje – Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regiono jaunieji pasieniečiai.

Trečioje rungtyje, virvę traukę vilniečiai, liko treti, antra vieta atiteko – Varėnos pasienio rinktinės komandai, o Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regiono komanda triumfavo ir šioje rungtyje.

Sporto žaidynių dalyviams atlikus visas rungtis, o komisijai suskaičiavus rezultatus, išaiškėjo nugalėtojai. Žaidynių dalyvius, atkakliai kovojusius ir visas jėgas atidavusius už atstovaujamos pasienio rinktinės garbę, pasveikino Pasieniečių mokyklos atstovai.

Po atkaklios kovos trečiųjų finalinių JPB sporto žaidynių nugalėtojais tapo bei čempionų titulą apgynė Vilniaus pasienio rinktinės Ignalinos regiono komanda.

Antrą vietą atkakliose jaunimo žaidynėse šiemet garbingai iškovojo Varėnos pasienio rinktinės jaunieji pasieniečiai. Trečia vieta džiaugėsi Pagėgių JPB nariai.

Pirmasis JPB buvo įsteigtas 2005 m. gruodžio 21 d. Švenčionių r. Adutiškio vidurinėje mokykloje. Šiandien visoje šalyje veikia 25 jaunųjų pasieniečių būreliai, kurių veiklose dalyvauja 450 moksleivių.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.