Jaunieji sveikatos ambasadoriai vasarą leidžia prasmingai

Liepos 27–31 dienomis vyko Klaipėdos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro organizuota vaikų sveikatingumo dienos stovykla „Tapk sveikatos ambasadoriumi!“. Dvi stovyklautojų grupės – net 50 šaunių vaikų kasdien mokėsi ir stiprino savo sveikatos žinias ir įgūdžius.

 

Dovilų pagrindinėje mokykloje kasdien vyko lektorių paskaitos pačiomis svarbiausiomis temomis: vaikai mokėsi suteikti pirmąją pagalbą, rūpintis emocine ir psichine sveikata, lavino empatiją bei socializacijos įgūdžius; stiprino burnos ir dantų higienos, sveikos mitybos bei gyvensenos žinias ir gilinosi į priklausomybių sukeliančių medžiagų vartojimo žalos padarinius.

Nuostabūs vasaros orai kasdien leido jėgas išbandyti mankštinantis, fizinio aktyvumo užsiėmimuose ir judriose estafetėse, o svarbiausia – dalyvauti daug ištvermės reikalaujančiuose pėščiųjų žygiuose po apylinkes ar dar neatrastas vietas.

 

Kasdien skirtingos ir vis įdomesnės veiklos neleido nuobodžiauti net patiems išrankiausiems. Atidus vadovų dėmesys, besikeičiantys užsiėmimai ir nauji draugai šalia – svarbiausi šios unikalios stovyklos elementai, leidžiantys visapusiai susipažinti su svarbiausiomis sveikos gyvensenos idėjomis, išmokti jas pritaikyti kasdienėje rutinoje.

Paklausti apie stovyklos įspūdžius vaikai nestokojo šypsenų ir dalinosi nuostabiausiais nuotykiais: vieniems didžiausią įspūdį paliko karatė pamoka, kiti, stovyklos veiklų įkvėpti, nusprendė nuo šiol gaminti sveikus patiekalus savarankiškai, sau ir šeimos nariams, didelį dėmesį skirdami produktų ženklinimo etiketėse esančiai informacijai, tretiems – nuostabiausia vasaros akimirka tapo galimybė vakarais tėvams parodyti vis puikesnes sveikatos žinias ir jaustis tikrais Sveikatos ambasadoriais.

 

Vasarai artėjant link pabaigos gražiausias jos akimirkas vis labiau saugome ir branginame, be abejonės, šios stovyklos dienos dar ilgai džiugins ir šildys kiekvieną jos dalyvį net ir šalčiausiais žiemos vakarais.

 

Stovykla finansuojama Europos Sąjungos socialinio fondo lėšomis įgyvendinant projektą „Sveikos gyvensenos skatinimas Klaipėdos rajone“ Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-31-0006.

 

VšĮ „Sveikatai palankus“ inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.