Jaunieji projektuotojai

Gegužės 25 d. Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijoje vyko pirmasis respublikinis moksleivių projektavimo darbų konkursas „Mano miestas“. Mokiniai, naudodamiesi „Sketchup“ projektavimo programa, savarankiškai projektavo, kūrė įvairių miestų žymius objektus ar tiesiog statinius, nuotoliniu būdu pristatė savo projektus kitiems konkurso dalyviams, pedagogams ir komisijai. Konkurso iniciatorius – technologijų ir inžinerijos mokytojas ekspertas Audrius Česnelis – jau seniai moko savo ugdytinius dirbti su „Sketchup“ programa, nes tai 3D modeliavimo programa, skirta ne tik profesionalams, bet ir pradedantiesiems. Programa gana paprasta ir greitai perprantama, todėl labai tinkama 5–8 kl. grupėje pradedant pažintį su 3D projektavimu.

 

Šiemet konkurse, be pačių šeimininkų, dalyvavo dar 5 šalies mokyklos: Kelmės r. Elvyravos ir Vaiguvos Vlado Šimkaus pagrindinės mokyklos, KTU inžinerijos licėjus, Kauno Jono ir Petro Vileišių mokykla, Raseinių r. Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija. Vertinimo komisijai buvo pateikta 20 kūrybinių darbų, kurie buvo vertinami pagal idėjos originalumą, kūrybiškumą, proporcijų išlaikymą, temos atitikimą, programos įrankių panaudojimą, estetiškumą.

 

 

5–6 klasių amžiaus grupėje I ir III vietos atiteko Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazijai, o II vieta – KTU inžinerijos licėjui.

 

7–8 klasių amžiaus grupėje I vietą pasidalijo Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija ir KTU inžinerijos licėjus, II vietą – Klaipėdos Martyno Mažvydo progimnazija ir Kauno J. ir P. Vileišių mokykla. Pastarųjų dviejų mokyklų mokiniai užėmė ir III vietas.

 

Tikimės, kad šis inžinerinis konkursas taps gražia tradicija. Nuoširdžiai dėkojame mokytojams, parengusiems mokinius konkursui. Sveikiname nugalėtojus ir linkime kūrybingų metų.

 

Organizatorių inf.

Mielai sutinkame pasidalyti „Švietimo naujienų“ svetainėje skelbiamais tekstais ir nuotraukomis, tik prašome nurodyti informacijos šaltinį ir autorius.